Kolejki przed instytucjami kultury. Za nami Europejska Noc Muzeów

  • 21.05.2019, 13:19 (aktualizacja 21.05.2019, 13:52)
  • KB
Kolejki przed instytucjami kultury. Za nami Europejska Noc Muzeów RM
To była jedyna taka noc w roku - 10 instytucji i moc atrakcji. A wszystko to miało miejsce 18 maja podczas Europejskiej Nocy Muzeów 2019 w Bydgoszczy. Co czekało na uczestników? Wernisaże, pokazy, warsztaty, prelekcje, zwiedzanie wystaw oraz konkursy.

Tegoroczna Noc Muzeów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Aby zobaczyć za darmo wybraną przez siebie wystawę, trzeba było ustawić się w kolejce. Nie stanowiło to jednak problemu. Zwiedzający chętnie czekali na swoją kolej, a atrakcji tego wieczoru nie brakowało.

Zwiedzanie trwało do północy. W Muzeach w centrum miasta można było przymierzyć historyczne stroje i wcielić się jakąś postać. Muzeum Fotografii umożliwiło wykonanie portretu w strojach retro. Natomiast w Muzeum Kanału Bydgoskiego odbyło się m.in. oprowadzanie po wystawie: Dzieje budowy oraz funkcjonowanie Kanału Bydgoskiego na przestrzeni ponad 240 lat, można było zobaczyć makiety Kanału Bydgoskiego i Wyspy Młyńskiej wg planu z 1800 roku.

Lista instytucji, które włączyły się w tegoroczną akcję:

- Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy
- Muzeum Wojsk Lądowych
- Muzeum Fotografii przy Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy
- Muzeum Oświaty w Bydgoszczy
- Muzeum Dyplomacji I Uchodźstwa Polskiego
- Muzeum Kanału Bydgoskiego
- Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy
- Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego
- Muzeum Mydła i Historii Brudu
- Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe