Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

W historycznej fabryce otworzą się kawiarnie i restauracje

Śródmieście zmienia się za sprawą inwestycji ,,Nowy Port". Jej ważną częścią jest rewitalizacja historycznej, ceglanej zabudowy po fabryce „Befana”. W budynkach zaplanowano przestrzeń dla gastronomii. Zabudowania są ważnym świadectwem przemysłowego dziedzictwa miasta. Gotowa jest także konstrukcja dwóch najwyższych apartamentowców przy ul. K. Marcinkowskiego.
W historycznej fabryce otworzą się kawiarnie i restauracje

Źródło: Urząd Miasta Bydgoszczy

Jak informuje Miasto, I etap deweloperskiej inwestycji obejmuje kwartał pomiędzy ulicami Obrońców Bydgoszczy Marcinkowskiego, bulwarami nad Brdą i nowo projektowaną, miejską zieloną aleją (nowy łącznik pomiędzy ulicami Obrońców Bydgoszczy i F. Focha). Stanowi on około 30% całej inwestycji. Powstają między innymi dwa z czterech planowanych wysokościowców  z apartamentami. Gotowa jest już ich 36-metrowa konstrukcja.

Zabudowę mieszkaniową uzupełnią też budynki pierzejowe lokowane przy nowej alei oraz wzdłuż ulicy Obrońców Bydgoszczy. W odrestaurowanych budynkach fabrycznych funkcjonować mają natomiast  kawiarnie i restauracje, korzystające z potencjału rzeki i zrewitalizowanych wcześniej bulwarów. 

W ramach prowadzonych prac w ostatnich miesiącach przy budynku fabrycznym odbudowano w konstrukcji żelbetowej część ściany frontowej, która była w najgorszym stanie technicznym. Zachowany został charakterystyczny kształt otworów okiennych w strefie parterowej. Na jej elewacji będą stosowane jednak materiały przypominająca dawną cegłę. Trwają też prace nad pierwszymi elementami więźby dachowej w części historycznych zabudowań przemysłowo-biurowych. 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ławrow 16.05.2023 14:42
Bydgoszcz ma w śród swoich zabytków taką małomiasteczkową architekturę. Czasem można odnieść wrażenie, że się pojechało gdzieś na skraj województwa do takiego zapadłego Warlubia, albo gdzieś takiego Mogilna... Mało tutaj wielkomiejskiej architektury, szklanych drapaczy chmur. Sama społeczność zachowuje się małomiasteczkowo. Jest to do tego stopnia widoczne, że nawet w pomniejszym Toruniu czy Grudziądzu bardziej da się odczuć miejski charakter zabudowy niżeli u nas w Bykdoszczy..

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 7°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 22 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama