Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom Dziecka

Radosław Sikorski spotkał się dziś z dziećmi oraz kadrą Bydgoskiego Zespołu Opiekuńczo Wychowawczego dla dzieci przy ul. Traugutta 5.
  • Źródło: Wojciech "Szczapa" Romanowski
Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom Dziecka

Podczas tego przedświątecznego spotkania w tym historycznym i zabytkowym miejscu dzieci zostały obdarowane upominkami. 

Kierownictwo placówki od wielu lat wspieranej przez ministra Sikorskiego podziękowało mu za wpłatę ostatniej darowizny w wysokości 100 tys. dolarów. Dziennikarzom dopytującym się, skąd pochodzi tak duża suma, Sikorski wyjaśnił, ze jest to roczne honorarium za doradztwo prestiżowej organizacji. Minister wskazał, że w 2023 roku ze względu na objęcie stanowiska ministerialnego nie przepracował pełnego czasu, dlatego całą kwotę postanowił przeznaczyć na potrzeby dzieci.

Wezwał też innych do podobnych gestów charytatywnych na rzecz rozwijającej się i będącej w remoncie placówki.

Pieniądze te mają być zużytkowane między innymi na wypoczynek wakacyjny dla dzieci oraz na ich bieżące potrzeby.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
RemiD 28.03.2024 08:30
Jak przekazał m.in, holenderski dziennik "NRC" informował w lutym 2023 r., że Sikorski otrzymywał od ZEA 100 tys. dolarów rocznie za doradztwo przy konferencji Sir Bani Yas. "Konferencja została utworzona przez Emiraty nieco ponad 10 lat temu jako sposób na prowadzenie międzynarodowej dyplomacji za pomocą miękkiej siły" - pisał dziennik. Polski polityk "zasiada w jej radzie doradczej od 2017 r., w wyniku czego otrzymał już prawie pół miliona euro od ministerstwa spraw zagranicznych Emiratów Arabskich" - podawał w lutym "NRC". Radosław Sikorski w oświadczeniu opublikowanym wówczas na Twitterze napisał m.in., że jego członkostwo w Sir Bani Yas Advisory Board nie wpłynęło na jego głosowania w Parlamencie Europejskim i że głosuje zgodnie z rekomendacjami swojej grupy politycznej. A zatem - poczekamy - zobaczymy. Każda akcja polityka [każdego} ma drugie dno.

RemiD 28.03.2024 08:29
Jak przekazał m.in, holenderski dziennik "NRC" informował w lutym 2023 r., że Sikorski otrzymywał od ZEA 100 tys. dolarów rocznie za doradztwo przy konferencji Sir Bani Yas. "Konferencja została utworzona przez Emiraty nieco ponad 10 lat temu jako sposób na prowadzenie międzynarodowej dyplomacji za pomocą miękkiej siły" - pisał dziennik. Polski polityk "zasiada w jej radzie doradczej od 2017 r., w wyniku czego otrzymał już prawie pół miliona euro od ministerstwa spraw zagranicznych Emiratów Arabskich" - podawał w lutym "NRC". Radosław Sikorski w oświadczeniu opublikowanym wówczas na Twitterze napisał m.in., że jego członkostwo w Sir Bani Yas Advisory Board nie wpłynęło na jego głosowania w Parlamencie Europejskim i że głosuje zgodnie z rekomendacjami swojej grupy politycznej. A zatem - poczekamy - zobaczymy. Każda akcja polityka [każdego] ma drugie dno.

Lus 23.03.2024 12:44
Komentarz zablokowany

zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 0°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama