Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Politechnika Bydgoska żegna prodziekana dr inż. Mścisława Śrutka

W wieku 55 lat odszedł wieloletni pracownik Politechniki Bydgoskiej - dr inż. Mścisław Śrutek. O jego śmierci we wtorek wieczorem poinformowała w swoich mediach społecznościowych bydgoska uczelnia. Był nie tylko zaangażowanym wykładowcą i promotorem, lecz także serdecznym i pomocnym człowiekiem, którego uwielbiali studenci Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ.
Politechnika Bydgoska żegna prodziekana dr inż. Mścisława Śrutka

Źródło: fot. pbs.edu.pl

Doktor inżynier Mścisław Śrutek od 2020 roku pełnił funkcję prodziekana ds. Kształcenia i Spraw Studenckich na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej (wtedy jeszcze Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego). Przez lata pracy na uczelni wykształcił w naszym regionie całe pokolenia inżynierów. Przez studentów i współpracowników zostanie zapamiętany nie tylko jako wyjątkowy fachowiec, który z zapałem przekazywał swoją wiedzę techniczną kolejnym adeptom branży teleinformatycznej, lecz przede wszystkim jako ogromnie sympatyczny oraz zawsze chętny do współpracy i pomocy człowiek.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Politechniki Bydgoskiej: dr inż. Mścisław Śrutek od początku swojej naukowej i zawodowej drogi był związany z uczelnią. W 1993 roku ukończył studia na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki ówczesnej Akademii Techniczno-Rolniczej. Stopień doktora otrzymał w 2005 roku. Był zastępcą dyrektora Instytutu Telekomunikacji i wieloletnim prodziekanem ds. kształcenia i spraw studenckich. Opiekował się Kołem Naukowym Programistów. Przez lata pracy na uczelni wykształcił wielu inżynierów w dziedzinie informatyki, elektrotechniki czy telekomunikacji. Był także członkiem Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego oraz zastępcą przewodniczącego Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. Pasjonował się nowinkami technicznymi, łowieniem ryb, strzelectwem i turystyką.  

- Dla wielu z nas byłeś najlepszym Kolegą, dla wielu Przyjacielem, Społecznikiem, wspaniałym Wykładowcą i Ulubieńcem studentów. Powstałą pustkę trudno będzie zapełnić. Twoja otwartość, życzliwość i poczucie humoru były wszystkim dobrze znane. Z Tobą można było wytyczać nowe ścieżki, nie tylko w sferze badań naukowych. – wspominają pracownicy i studenci Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jacek 26.04.2023 09:45
wspaniały człowiek, emanujący swoim pozytywnym nastawieniem, niesamowicie otwarty na drugiego człowieka Będzie nam Ciebie bardzo brakowało

Maciek 26.04.2023 09:01
Wspaniały nauczyciel, naukowiec i człowiek - na każde zajęcia chodziliśmy z uśmiechem. Mścichu! Hakerze! Do zobaczenia!

słabe opady deszczu

Temperatura: 19°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaNajszybszy hosting dla Twojego WordPressa
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Jacek KonopkaTreść komentarza: Nagroda Forbesa to szczególny prestiż. Serdecznie gratuluję i pozdrawiam Całą Waszą Rodzinę.Data dodania komentarza: 13.06.2024, 13:12Źródło komentarza: Metalkas z Diamentem Forbesa L Autor komentarza: loanofferTreść komentarza: Are you in need of Guaranteed Cash quick money apply here contact us for more information on how to get started:(WhatsApp) number +918131851434 contact email id : [email protected] Mr. Damian SumitiData dodania komentarza: 13.06.2024, 08:27Źródło komentarza: Minister Radosław Sikorski przekazał 100 tys dolarów na Dom DzieckaAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: W Bydgoszczy też takie chcemyData dodania komentarza: 03.06.2024, 17:02Źródło komentarza: Pierwszy tramwaj PESA Twist już w Tallinie! M Autor komentarza: MarcinTreść komentarza: Poprawiono :)Data dodania komentarza: 30.05.2024, 23:32Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: Natalia MoczadłoTreść komentarza: Źle odmieniliście nasze nazwisko;)Data dodania komentarza: 29.05.2024, 17:36Źródło komentarza: 20 lat bez Rysia MoczadłoAutor komentarza: .MarianTreść komentarza: Mieszkalpaan pod 11 tym więc wcześniej był skup butelek jeszcze wcześniej "resztki" Stacewicza a za panem kiosk z piwem z 30-40 pijanych facetów i dopiero "Kacik" który prowadził do kolejnego kiosku , piwem i strzelnicy przy śluzie Grottgera. Oczywiście pamieta Pan bójkę z 1968 roku w której zginął naasz kolega Karol. Kanał latem śmierdział aż na Łokietka było czuć/u Dulina/ To było wg Pana piękne??. Radzę oprzytomniecData dodania komentarza: 29.05.2024, 15:33Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama