Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Politechnika Bydgoska żegna prodziekana dr inż. Mścisława Śrutka

W wieku 55 lat odszedł wieloletni pracownik Politechniki Bydgoskiej - dr inż. Mścisław Śrutek. O jego śmierci we wtorek wieczorem poinformowała w swoich mediach społecznościowych bydgoska uczelnia. Był nie tylko zaangażowanym wykładowcą i promotorem, lecz także serdecznym i pomocnym człowiekiem, którego uwielbiali studenci Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ.
Politechnika Bydgoska żegna prodziekana dr inż. Mścisława Śrutka

Źródło: fot. pbs.edu.pl

Doktor inżynier Mścisław Śrutek od 2020 roku pełnił funkcję prodziekana ds. Kształcenia i Spraw Studenckich na Wydziale Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki Politechniki Bydgoskiej (wtedy jeszcze Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego). Przez lata pracy na uczelni wykształcił w naszym regionie całe pokolenia inżynierów. Przez studentów i współpracowników zostanie zapamiętany nie tylko jako wyjątkowy fachowiec, który z zapałem przekazywał swoją wiedzę techniczną kolejnym adeptom branży teleinformatycznej, lecz przede wszystkim jako ogromnie sympatyczny oraz zawsze chętny do współpracy i pomocy człowiek.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu Politechniki Bydgoskiej: dr inż. Mścisław Śrutek od początku swojej naukowej i zawodowej drogi był związany z uczelnią. W 1993 roku ukończył studia na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki ówczesnej Akademii Techniczno-Rolniczej. Stopień doktora otrzymał w 2005 roku. Był zastępcą dyrektora Instytutu Telekomunikacji i wieloletnim prodziekanem ds. kształcenia i spraw studenckich. Opiekował się Kołem Naukowym Programistów. Przez lata pracy na uczelni wykształcił wielu inżynierów w dziedzinie informatyki, elektrotechniki czy telekomunikacji. Był także członkiem Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego oraz zastępcą przewodniczącego Oddziału Bydgoskiego Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej. Pasjonował się nowinkami technicznymi, łowieniem ryb, strzelectwem i turystyką.  

- Dla wielu z nas byłeś najlepszym Kolegą, dla wielu Przyjacielem, Społecznikiem, wspaniałym Wykładowcą i Ulubieńcem studentów. Powstałą pustkę trudno będzie zapełnić. Twoja otwartość, życzliwość i poczucie humoru były wszystkim dobrze znane. Z Tobą można było wytyczać nowe ścieżki, nie tylko w sferze badań naukowych. – wspominają pracownicy i studenci Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PBŚ.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jacek 26.04.2023 09:45
wspaniały człowiek, emanujący swoim pozytywnym nastawieniem, niesamowicie otwarty na drugiego człowieka Będzie nam Ciebie bardzo brakowało

Maciek 26.04.2023 09:01
Wspaniały nauczyciel, naukowiec i człowiek - na każde zajęcia chodziliśmy z uśmiechem. Mścichu! Hakerze! Do zobaczenia!

umiarkowane opady deszczu

Temperatura: 6°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 999 hPa
Wiatr: 7 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama
Reklama
Reklama