Na Szwederowie powstanie basen dla osób niepełnosprawnych i seniorów

  • 10.08.2018, 13:21
  • KB
Na Szwederowie powstanie basen dla osób niepełnosprawnych i seniorów Basen rehabilitacyjny
Rozpoczynają się prace nad dokumentacją projektową niezbędną do budowy basenu rehabilitacyjnego przy Zespole Szkół Specjalnych nr 30 na Szwederowie. W piątek (10 sierpnia) podpisana została umowa z wykonawcą. Nowy obiekt będzie dedykowany niepełnosprawnym oraz seniorom.

Do szkoły przy ul. Jesionowej uczęszcza około 140 uczniów. Część basenowa ma powstać przy północnym skrzydle budynku. Basen ma spełniać funkcje rehabilitacyjna dla jak najszerszej grupy osób z niepełnosprawnością. W opinii ekspertów pływanie jest jedną z najlepszych form rehabilitacji i terapii. Obiekt miałby być dostępny tez dla wszystkich osób niepełnosprawnych oraz starszych.

W pierwszej kolejności powstanie dokumentacja projektowa. Przetarg na to zadanie wygrała pracownia architektoniczna GPVT. W ramach zadania architekci w pierwszej kolejności opracują koncepcje, a następnie m.in. wielobranżowy projekt budowlany i wykonawczy. Skompletuje też wszystkie niezbędne pozwolenia i uzgodnienia, które umożliwią rozpoczęcie prac budowlanych. Całym opracowanie miasto będzie dysponować jesienią przyszłego roku. Koszt dokumentacji to 150 tysięcy złotych.

Umożliwi to następnie zlecenie prac budowlanych. Realizując to zadanie będziemy starali się pozyskać wsparcie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Wstępnie zakłada się dobudowanie nowej części szkoły i utworzenie dwóch niecek basenowych w tym jednej z podnoszonym dnem i wykorzystanie nowoczesnych technologii uzdatniania wody. Obiekt ma być wyposażony m.in. w specjalne windy oraz urządzenia rehabilitacyjne.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mn
mn 11.08.2018, 22:21
Każdemu z czystym sercem mogę polecić dobry Ośrodek Terapii Uzależnień SYMPTOM www.uzalezniony.pl lub www.terapia-leczenie.pl albo też fajną alternatywę dla kogoś kto woli nie wychodzić z domu : Terapia przez Skype http://www.terapiaprzezinterne…

www.ukraina-pracownicy.pl

Pozostałe