Montaż nowych słupów oświetleniowych na Starym Rynku

  • 13.03.2019, 15:35 (aktualizacja 13.03.2019, 17:28)
  • KB
Montaż nowych słupów oświetleniowych na Starym Rynku KB
Jak podaje ZDMiKP, już w poniedziałek (11.03) dojechał na płytę Starego Rynku pierwszy transport z odresturowanymi słupami oświetlenia, rewitalizowanego Rynku. Krótko po przywiezieniu na miejsce, ekipy elektryków rozpoczęły prace przy ustawianiu i podłączeniu nowych słupów.

Podczas projektowania rozważano różne opcje, włącznie z wymianą słupów oświetlenia na nowe. Jednak poprzednie nie dość, że już wcześniej wpisały się w krajobraz, to były utrzymane w stylu i idealnie pasują do wyglądu Starego Rynku po rewitalizacji.

Podjęliśmy, zatem decyzję o odnowieniu słupów i wymiennie jedynie punków oświetleniowych na nowe, energooszczędne. Wcześniej firma wykonała nowe okablowanie do podłączenia nie tylko latarni, ale także ogródków letnich, jak również iluminacji na choince w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie instalacje przeszły udane próby podłączenia i sterowania. Dzięki temu bez najmniejszych obaw monterzy mogą dzisiaj podłączać nowe oświetlenie.

Warto przypomnieć, że prace na płycie Starego Rynku dobiegają powoli do końca. Widać zarys dawnego Ratusza - ułożony z ciemniejszych płyt. W większości zostały już wyremontowane uliczki wokół płyty, chociaż wykonawca pierwotnie zakładał ich odnowienie wiosną tego roku. W rzeczywistości rozpoczął roboty już w grudniu i teraz jest już na finiszu.

Płyta z perspektywy jest nachylona w celu sprawnego odprowadzania wody podczas opadów deszczu oraz topnienia śniegu. Woda będzie spływała do kanalizacji deszczowej, specjalnym, utrzymanym w stylu i wykonanym z kamienia, odwodnieniem liniowym. Rozwiązaniem powszechnie stosowanym podczas prowadzenia przebudowy podobnej do tej na Starym Rynku.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe