Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie współpracować z ZUS-em. Podpisano umowę

  • 5.03.2019, 20:34
  • KB
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego będzie współpracować z ZUS-em. Podpisano umowę ZUS
Od kwietnia 2016 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych podpisuje umowy ramowe o współpracy z uczelniami na terenie całej Polski. Dzisiaj została podpisana kolejna umowa o stałej współpracy pomiędzy bydgoskim Zakładem Ubezpieczeń Społecznych a Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W imieniu uczelni porozumienie podpisał rektor prof. dr hab. Jacek Woźny, ZUS reprezentował Paweł Jaroszek, Członek Zarządu ZUS nadzorujący Pion Finansów i Realizacji Dochodów.

 

Umowa ma przynieść liczne korzyści dla obu stron. W ramach porozumienia realizowane będą wspólne projekty badawczo-rozwojowe, konferencje i seminaria. Jednym z głównych celów współpracy ma być upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych poprzez:

  • prowadzenie wykładów dla studentów,
  • poradnictwo z zakresu ubezpieczeń społecznych dla studentów, kadry wykładowców
    i pracowników administracji

Dla studentów oznacza to również praktyki i staże w ZUS oraz wsparcie merytoryczne dla studentów piszących prace naukowe.

 

- Liczymy, że współpraca z UKW przyniesie dobre efekty. Z jednej strony będziemy
mieli możliwość propagowania wiedzy o ubezpieczeniach społecznych na uniwersytecie,
a z drugiej strony otworzymy się szerzej na studentów, których chętnie będziemy widzieli, jako naszych stażystów, ale też, jako naszych pracowników – mówił Paweł Jaroszek, członek zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 

- Ta umowa nie ma słabych punktów. Ona jest i dla studentów, i dla pracowników i dla uczelni jako całej, i dla  biura karier. Będziemy wzorcowo traktowali tę umowę – dodał rektor prof. dr hab. Jacek Woźny.

Dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bydgoszczy, umowa z UKW jest trzecią umową zawartą
z uczelnią wyższą. Wśród uczelni, które już współpracują z bydgoskim ZUS znajdują się Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Wyższa Szkoła Bankowa.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe