Stare łyżwy oddaj do muzeum!

  • 6.02.2018, 12:31 (aktualizacja 06.02.2018 14:30)
  • KB
Stare łyżwy oddaj do muzeum! KB
W hali nowego lodowiska Torbyd ma powstać ekspozycja muzealna, na którą składać się będą stare łyżwy mieszkańców Bydgoszczy. Jak podkreśla prezydent Bruski inicjator akcji taka wystawa ma nawiązywać do sentymentu jaki wielu bydgoszczan miało względem lodowiska, które funkcjonowało niegdyś przy ul. Chopina.

 - Mieszkańcy zadecydowali o nadaniu nazwy "Torbyd" nowemu lodowisku, co pokazuje, jak ważny był dla nich ten dawny Torbyd przy ul. Chopina. Może warto te sentymenty pielęgnować i zaproponować mieszkańcom wspólne stworzenie ekspozycji z łyżew, których używali lata temu. - Tłumaczył Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Jak podaje ratusza ekspozycja ma powstać w hali nowego Torbydu. Łyżwy można już przynosić do Hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59, do pokoju nr 12  wejście administracyjne). Sprzęt można przynosić od poniedziałku do piątku w godz. 10-14.

Organizatorzy wystawy najbardziej liczą na historyczne eksponaty i modele, których nie sposób już znaleźć w sklepach. Ale przyjmowane będą także zwykłe figurówki, łyżwy hokejowe czy panczeny, które mają już swoją historię.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe