Przybędzie 16 nowych stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

  • 7.11.2017, 12:37 (aktualizacja 07.11.2017 12:58)
  • KB
Przybędzie 16 nowych stacji Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego KB
Bydgoski Rower Aglomeracyjny sprawdził się. Dlatego już na wiosnę liczba stacji wzrośnie do 51. Jak podaje ZDMiKP przetarg na realizację tej inwestycji został właśnie rozstrzygnięty.

Zarząd Dróg informuje, że w Bydgoszczy przybędzie 16 nowych stacji - w sumie będzie ich 51, a w nich 550 nowych rowerów. Dwanaście stacji powstanie w Fordonie. Ich lokalizacja będzie umożliwiła wykorzystywanie roweru na dojazd do przystanków tramwajowych i kontynuowanie podróży do centrum komunikacją miejską.

Przyjęta zasada doskonale się wpisuje w zrównoważony rozwój transportu miejskiego. Warto dodać, że w poprzednim sezonie, rozwiązanie, które zostanie wprowadzone w Fordonie, doskonale się sprawdziło w dotychczasowej sieci roweru aglomeracyjnego. Kolejne cztery stacje staną na Górzyskowie, Glinkach, Bartodziejach i w rejonie ronda Kujawskiego.

Lokalizacje stacji zostały skonsultowane ze środowiskami rowerowymi oraz zespołem ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy. Bardzo ważnym elementem nowego systemu będzie możliwość jego rozbudowy w trakcie trwania umowy.

Umożliwi to zbudowanie nowych stacji na Czyżkówku i Osowej Górze po zakończeniu rozbudowy ul. Grunwaldzkiej. Bydgoski Rower Aglomeracyjny został uruchomiony w 2014 roku. Szybko stał się wyjątkowo popularnym środkiem transportu - w trakcie dwóch sezonów użytkownicy dokonali ponad miliona wypożyczeń. Nowy sezon BRA rozpocznie się w marcu 2018 roku.

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
dd
dd 7.11.2017, 18:51
Parkingi dla aut w końcu zróbcie. Może jeszcze ryksze i furmanki wymyślicie. Sam do pracy jeździj rowerem panie włodarzu tego Bydgoszczu.

Pozostałe