Bydgoszczanki zdały egzamin z kursu samoobrony

  • 16.05.2017, 13:41 (aktualizacja 16.05.2017 14:15)
  • KB
Bydgoszczanki zdały egzamin z kursu samoobrony KWP Bydgoszcz
W miniony piątek (12.05.2017) odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu "Bezpieczna kobieta", podczas których został przeprowadzony egzamin praktyczny. Uczestniczki musiały wykazać się umiejętnościami nabytymi podczas wcześniejszych spotkań. W trakcie kursu Panie uczyły się unikania sytuacji niebezpiecznych oraz obrony w przypadku, gdy napadu nie uda się uniknąć.

Zestaw przygotowanych technik obejmował m.in. uderzenia, kopnięcia oraz uwalnianie się z obchwytów ciała i duszeń. Techniki zostały tak przygotowane, aby mogła je zastosować każda z Pań, czyli proste i skuteczne. Po egzaminie prowadzący zajęcia, mł. asp. Szymon Porażyński  i mł. asp. Michał Wrzodak z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy wręczyli Paniom dyplomy ukończenia kursu.

"Bezpieczna Kobieta" to program prowadzony dla bydgoszczanek od wielu lat.  Zajęcia praktyczne poprzedza część teoretyczna. Panie nabywają wiedzę dotyczącą przemocy w rodzinie, procedury stosowania „Niebieskiej Karty", aspektów prawnych samoobrony, a także ćwiczą udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Program zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem i jest pozytywnie oceniany przez uczestniczki.

Nabór na kolejną edycję będzie ogłoszony we  wrześniu 2017 roku. Informację dotyczącą naboru będzie można znaleźć na stronie internetowej bydgoskiej komendy.

KB

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe