Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Społeczeństwo

Synoptyk IMGW: W najbliższych dniach należy spodziewać się groźnych burz
Synoptyk IMGW: W najbliższych dniach należy spodziewać się groźnych burz

W najbliższych dniach spodziewamy się groźnych zjawisk w postaci intensywnych i gwałtownych burz, na znacznym obszarze kraju. Dopiero noc z niedzieli na poniedziałek powinna być spokojniejsza - poinformował PAP synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Jakub Gawron.

13.07.2024 14:35    1
Fotowoltaika na kolejnych miejskich budynkach
Fotowoltaika na kolejnych miejskich budynkach

Urząd Miasta rozpoczął kolejny projekt. Następne 5 miejskich budynków zostanie wyposażonych w mikroinstalacje produkujące energię elektryczną ze słońca. Wcześniej zrealizowano szereg innych podobnych działań.

12.07.2024 10:31    1
Przebudowa Ronda Jagiellonów. Projekt zamówiony
Przebudowa Ronda Jagiellonów. Projekt zamówiony

Ratusz zlecił przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do przebudowy ronda Jagiellonów, tak by bez ograniczeń z najważniejszego węzła komunikacyjnego mogli korzystać wszyscy pasażerowie. Projekt uwzględni szereg rozwiązań wypracowanych w trakcie konsultacji społecznych, m.in. rynny dla rowerów, zmiany poprawiające bezpieczeństwo. Na ul. Jagiellońskiej od strony Pałacu Młodzieży i Bernardyńskiej przy hotelu Focus powstaną pochylnie (łagodne zjazdy). Przebudowa ronda Jagiellonów to jeden z elementów całego pakietu naszych działań związanych z poprawą dostępności transportu publicznego dla osób z niepełnosprawnościami oraz starszych.

11.07.2024 12:28
Policja: Nagrzany samochód jest jak piekarnik; nie zostawiajmy w środku dzieci i zwierząt
Policja: Nagrzany samochód jest jak piekarnik; nie zostawiajmy w środku dzieci i zwierząt

W związku z dużymi upałami, policja przypomina, że nie można nawet na krótko zostawiać w nagrzanym aucie dzieci i zwierząt. Już kilkuminutowy pobyt w zamkniętym samochodzie może mieć tragiczne konsekwencje – powiedział PAP asp. Marcin Sawicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

11.07.2024 10:09    1
ZUS Bydgoszcz: 773 tys. emerytów i rencistów korzysta z mLegitymacji
ZUS Bydgoszcz: 773 tys. emerytów i rencistów korzysta z mLegitymacji

Już prawie 773 tys. emerytów i rencistów pobrało mLegitymację ZUS. Można z niej korzystać na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie dzięki aplikacji mObywatel.

10.07.2024 13:02    1
Kolejne bydgoskie bulwary do rewitalizacji
Kolejne bydgoskie bulwary do rewitalizacji

Kolejny odcinek bulwarów będzie zachęcał do spacerów. Stanie się również ważnym połączeniem dla rowerzystów. Zlecamy zaprojektowanie i przebudowę nabrzeża Brdy od ul. Żabiej do nowych mostów Kazimierza Wielkiego. Wcześniej zleciliśmy rewitalizację odcinka od ul. Krakowskiej do Żabiej.

10.07.2024 11:19
Powstaje europejska aplikacja do monitoringu kleszczy
Powstaje europejska aplikacja do monitoringu kleszczy

W najbliższych miesiącach ma być gotowa ogólnodostępna europejska aplikacja do monitorowania występowania kleszczy. Prace nad tym narzędziem wpisują się w rosnący trend nauki obywatelskiej, czyli zaangażowania zwykłych ludzi a nie ekspertów w badania naukowe.

10.07.2024 09:29    1
IMGW ostrzega przed upałami prawie w całym kraju
IMGW ostrzega przed upałami prawie w całym kraju

We wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nowe ostrzeżenia I i II stopnia przed upałem dla północnej, północno-wschodniej i południowo-zachodniej Polski oraz dla krańców południowych. Ostrzeżeniami II stopnia przed wysoką temperaturą objęte są już zachód, centrum i południe kraju.

09.07.2024 18:56    1
Świadczenia honorowe dla 100 latków. W kujawsko-pomorskim pobiera je 220 osób
Świadczenia honorowe dla 100 latków. W kujawsko-pomorskim pobiera je 220 osób

Po ukończeniu 100 lat seniorzy otrzymują specjalną premię za wiek, czyli tzw. świadczenie honorowe. Na Kujawach i Pomorzu dodatkowe pieniądze z ZUS-u otrzymuje 220 osób. Najstarsza z nich ma 109 lat i mieszka w Toruniu.

09.07.2024 10:40    1
W parku Centralnym powstanie miejskie kąpielisko
W parku Centralnym powstanie miejskie kąpielisko

Ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i budowę miejskiego kąpieliska w parku Centralnym. W czasie letniej pogody będzie można bezpiecznie się wykąpać i odpocząć w cieniu drzew

09.07.2024 10:14    1
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

Komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: Pracuję w Cafe Primo już kilka lat. Pan Roman jest przede wszystkim człowiekiem, który robi to co kocha i robi to dla LUDZI, którzy przychodzą do Niego od wielu lat. Są goście przychodzący codziennie i tacy którzy przyjeżdżają np. z Gdańska za każdym razem jak tylko przyjeżdżają do Bydgoszczy lub przejeżdżają dalej. Szef zawsze sumiennie i z wielką starannością podchodzi do swojej pracy. Zawsze chętnie i z uśmiechem wita się z wszystkim, nie mniej często sam częstuje klientów swoimi wyrobami aby mogli zdecydować, który smak wybrać. Nieznajomość osoby, sytuacji i faktu, który miał miejsce a tylko odszukanie suchych faktów z kontroli dla taniej sensacji to szczyt bezczelności owej Pani. Gdyby tak łatwo oszukiwał ludzi swoimi FAŁSZYWYMI wyrobami, myślę że już dawno nie miały byśmy gdzie pracować. To właśnie dla tej jakości lodów, sumienności w ich wykonaniu z produktów najwyższej jakości, ustawiają się te kolejki. Mam nadzieję, że nadal ludzie będą używać rozumu i nie dadzą zamydlić sobie oczu tanią sensacją i kiepską prowokacją. Zapraszam serdecznie i niezmiennie życzymy smacznego.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:11Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: andrzejaroslavTreść komentarza: Nie pierwszy to toruński "smaczek" podszczypujący złośliwie sąsiada. Ale skoro podejmujący uwagi kontroli sprzed roku, to czy znaczy to, że w sezonie ogórkowym trzeba sięgać po "odgrzewane kotlety" z ubiegłego roku ? Nic świeższego ? Ot ! Taka bezinteresowna, toruńska złośliwość na poziomie kibolstwa z zawodów żużlowych...Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:06Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: Leszek SobkowskiTreść komentarza: Po lody do Zaułka : chodziłem, chodzę i będę chodził.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 14:42Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama