Policyjne szybkie BMW namierzy każdego pirata drogowego! Grupa "SPEED" w akcji

  • 19.07.2019, 12:43
  • KB
Policyjne szybkie BMW namierzy każdego pirata drogowego! Grupa "SPEED" w akcji KWP Bydgoszcz
W naszym województwie już od dziś działać zaczęła policyjna grupa "SPEED". To policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń w człowieka. Ponadto, agresywne i niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych.To wszystko stało się argumentem do decyzji, które zapadły w Komendzie Głównej Policji.

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonować będą Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonować będzie od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzić będzie:

- trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,               

- po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,

- dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 

O tym, gdzie i kiedy będą patrolować drogi kujawsko-pomorskiego województwa decydować będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci do służby wyjeżdżać będą radiowozami nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości. Sama nazwa wskazuje, jakie zadania głównie przed nimi postawiono.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
onek
onek 19.07.2019, 20:30
a czy ta ich predkosc to podajje realna predkosc pojazdu czy znowu radiowozu? czy na wentylach sa plomby i przed wyjazdem w trase sa sprawdzane cisnienia w kolach i rejestrowane to w ksiazce oc? bo jesli to przyzad pomiarowy to powinno chyba dbac sie o jego wlasciwe tarowanie przed jazda... jedynym sensownie reguulujacycm nadmierna predkosc rozwiazaniem sa pomiary odcinkowe...
iJA
iJA 19.07.2019, 20:26
poborcy podatkowi...
czy policja ma jakies wynik badan naukowych ze predkosc jest zla? czy niemcy jezdzac na autostradach tak szybko maja wiecej wypadkow i ginie ich wiecej? cos mi sie zdaje ze to dobra ideologia by kase znbbierac... i by bylo jasne nie jestem za lamaniem przepisow..ale drazni mnei takie glupie gadanie o tej predkosci wciaz...Pozdrawiam jezdzacych
Ja
Ja 19.07.2019, 17:59
Bardzo przydatne 2-gie zdjęcie.
raf
raf 19.07.2019, 17:45
Mnie nie namierzą. Widzę BMW za mną i od razu zwalniam, żal tylko tych którzy jeżdżą trójkami cywilnie no i każda Insignia rowniez podejrzans
Gjjr
Gjjr 19.07.2019, 16:56
Niech pierw zrobią drogi to nie będzie problemu . Jakoś w Niemczech nie maja problemów . A tu chodź tylko o kasę

Pozostałe