Pomysły na park kieszonkowy w Bydgoszczy mile widziane

  • 07.06.2019, 14:21 (aktualizacja 07.06.2019, 14:35)
  • KB
Pomysły na park kieszonkowy w Bydgoszczy mile widziane Miasto czeka na propozycje
Do 12 czerwca Urząd Miasta czeka na projekty mieszkańców do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. W tej edycji zrealizowane będą zwycięskie pomysły za rekordową kwotę – 16 mln zł. Zachęcamy Państwa do zgłaszania parków kieszonkowych – przygotowano propozycje lokalizacji. Czas na zgłoszenie projektów do BBO już tylko do 12 czerwca – formularz znajduje się na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo

Pierwszy w Bydgoszczy park kieszonkowy powstał u zbiegu ulic Mickiewicza i Gdańskiej. Miniogród ma być miejscem odpoczynku i relaksu w otoczeniu przyrody. Ideą tworzenia parków kieszonkowych jest zaaranżowanie miejsca w środku gęstej zabudowy, która będzie zieloną przestrzenią służącą mieszkańcom do odpoczynku. Miniparki to sprawdzony sposób dużych aglomeracji na wytyczanie małych enklaw przyrody – takie parki są obecne miastach na całym świecie, także w Polsce, m. in. w Krakowie, Wrocławiu czy Łodzi.

Taki park powstał w Bydgoszczy na terenach zielonych na rogu ul. Gdańskiej i Mickiewicza. Dzięki przemyślanej aranżacji pośród ścisłej zabudowy powstanie niewielki plac z nasadzeniami, które mają pozwolić na chwilę relaksu. Park kieszonkowy (z jednym wejściem od strony ul. Mickiewicza) powstanie na zieleńcu znajdującym się pomiędzy południową jezdnia ul. Mickiewicza i budynkiem przy ul. Gdańskiej 68. Koncepcja zakłada wytyczenie krótkiej ścieżki z kolistym placem, przy którym ustawione będą ławki, murki pełniące rolę siedzisk. Uwzględnia ona również dosadzenie drzew oraz rabaty z kwitnącymi krzewami i bylinami.

Lista proponowanych lokalizacji parków kieszonkowych:
1 ul. Bydgoska
2 ul. Jagiellońska
3 ul. Byszewska
4 ul. Grodziska
5 ul. Leszczyńskiego/ Czackiego
6 ul. Brzozowa
7 ul. Walecznych

Szczegółowe dane znajdują się TUTAJ.

Czekamy również na propozycje innych lokalizacji parków kieszonkowych.

Długa niedziela autobusu BBO

W najbliższą niedzielę (9.06) w godz. 11-14 zabytkowy autobus BBO zaparkuje na ul. Długiej (na rogu z ulicą jezuicką). Pomożemy mieszkańcom wypełnić formularz zgłoszeniowy i wyjaśnimy zasady BBO.

Jak zgłosić projekt?
Zgłaszanie projektów odbywać się będzie - jak co roku – za pośrednictwem elektronicznej aplikacji na stronie www.bydgoszcz.pl/bbo oraz papierowo, poprzez wrzucenie formularzy do urn rozlokowanych w: Urzędzie Miasta Bydgoszczy (ul. Jezuicka 1, ul. Grudziądzka 9-15, ul. Wojska Polskiego 65), centrum handlowym Zielone Arkady (ul. Wojska Polskiego 1) oraz w placówkach oświatowych. Każdy mieszkaniec Bydgoszczy (który najpóźniej w dniu składania wniosku ukończył 16 lat) może zgłosić maksymalnie 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe projekty społeczne.

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe