Przed nami Tydzień Bibliotek 2019 w Bydgoszczy

  • 09.05.2019, 14:17
  • KB
Przed nami Tydzień Bibliotek 2019 w Bydgoszczy Biblioteka
W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbędzie się pod hasłem „#biblioteka”. Z tej okazji Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich wraz z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy zapraszają Czytelników na szereg atrakcji. Poprzez różne formy działań – spotkania, koncerty, kiermasz książek, warsztaty – organizatorzy Tygodnia Bibliotek chcą ukazać bibliotekę jako istotny ośrodek informacji, zapewniający swobodny dostęp do wiedzy, a także przestrzeń zabaw, rozrywki.

Biblioteka może być miejscem interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych, inspirujących przedsięwzięć. Tydzień Bibliotek rozpoczyna Noc w Bibliotece, podczas której Czytelnicy będą mieli okazję wziąć udział w rozmaitych, atrakcyjnych wydarzeniach.

10.05.2019 r. Noc w Bibliotece:

– 16:00 Kiermasz taniej książki – coroczny kiermasz książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru;

– 17:00 Wernisaż wystawy obrazów Anny Kraszkiewicz „Akwarela wędrowna”;

– 18:00 Warsztaty malarskie z Anną Kraszkiewicz – zainteresowani sztukami plastycznymi dowiedzą się, jak rozpocząć swoją przygodę z akwarelą. Artystka zaprezentuje sposoby poznawania i zgłębiania tajników akwareli, a także zachęci uczestników spotkania do podjęcia pierwszych prób twórczości; Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr (52) 33-99-227

– 18:00 Warsztaty filcowania – filcowanie na mokro to jedna z metod pracy z wełną. Wyczarujemy bajecznie kolorową biżuterię;

– 19:00 Emil Witt – spotkanie autorskie z podróżnikiem, miłośnikiem dzikiej przyrody oraz ekstremalnych wrażeń;

– 19:00 Warsztaty decoupage – technika ozdabiania przedmiotów za pomocą serwetki lub wzoru z papieru, który przykleić można na każdą powierzchnię. W ten sposób stworzone zostaną niepowtarzalne przedmioty, którym nadamy nowe życie;

– 21:00 Koncert na Strychu – w tym roku na urokliwej scenie na poddaszu Biblioteki Głównej zagra Peter J. Birch, za którego pseudonimem kryje się Piotr Jan Brzeziński. To twórca muzyki, aranżer i tekściarz. Jego twórczości można przypisać kilka gatunków, ale te najbardziej słyszalne to m.in. folk rock, americana, alt-country czy blues.

13.05.2019 r. godz. 18:00 Spotkanie z dr Justyną Biernat, redaktorką książki „Sen o teatrze. Listy z tomaszowskiego getta”, wydanej przez Fundację „Pasaże Pamięci”.

15.05.2019 r. godz. 16:00 Europejska Gra Miejska – gra miejska poświęcona państwom członkowskim Unii Europejskiej z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do UE. Obowiązują zapisy telefoniczne pod nr 52 323-80-08 w. 216 lub mailowe pod adresem [email protected] najpóźniej do dnia 10.05.2019 r.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe