List posła Olszewskiego do wojewody Bogdanowicza

  • 08.05.2019, 13:52
  • KB
List posła Olszewskiego do wojewody Bogdanowicza archiwum
Poniżej przedstawiamy pismo, które zostało w dniu dzisiejszym skierowane do Wojewody Pana Mikołaja Bogdanowicza w sprawie incydentu, do którego doszło w dniu wczorajszym (7.05) podczas odsłonięcia obelisku w hołdzie żołnierzom, którzy ucierpieli podczas wojen, upamiętniającego stulecie istnienia Związku Inwalidów Wojennych RP w Bydgoszczy

Szanowny Panie Wojewodo, 7 maja br. na Skwerze Inwalidów Wojennych w Bydgoszczy, podczas odsłonięcia obelisku w hołdzie żołnierzom, którzy ucierpieli podczas wojen, upamiętniającego stulecie istnienia Związku Inwalidów Wojennych RP w Bydgoszczy, doszło do haniebnego wykorzystania samochodu Urzędu Wojewódzkiego do celów prowadzenia kampanii wyborczej.

W trakcie trwania uroczystości w/w pojazd stanowił nachalną reklamę wyborczą partii Prawo i Sprawiedliwość, zakłócając jej doniosły charakter. Pragnę wyrazić swój stanowczy sprzeciw wobec powyższego incydentu.

Moje głębokie zaniepokojeniu budzi również fakt wydatkowania publicznych pieniędzy na cytowanie haseł wyborczych kreowanych przez szeregowego posła na Sejm RP, Pana Jarosława Kaczyńskiego. W celu pełnego wyjaśnienia przedmiotowej sprawy, proszę o odpowiedź na poniższe pytania:

1. Na jakich zasadach Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki użytkuje samochód widoczny na zdjęciu w załączeniu?

2. Jaki był koszt oklejenia samochodu?

3. Jaki podmiot wykonał usługę opisaną w pytaniu nr 2?

4. Proszę o przekazanie listy wydarzeń, podczas których w/w samochód był użytkowany i eksponowany.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe