Za nami "Dzień Bezpiecznego Internetu"

  • 05.02.2019, 15:17
  • KB
Za nami "Dzień Bezpiecznego Internetu" KWP Bydgoszcz
Bydgoscy policjanci realizując kampanię z ramienia MSWiA "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" zrealizowali zajęcia pn. "Bezpieczny Internet" w ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 32 przy ul. Bałtyckiej w Bydgoszczy.

Zajęcia zainicjowała Dyrekcja szkoły wraz z Panem Marcinem Grupką - nauczycielem zajęć informatycznych. W ramach tak ważnego tematu młodzież wcześniej, wspólnie z nauczycielami, przygotowała z tej okazji plakaty obrazujące ich wizję bezpieczeństwa w internecie. Wszystkie prace zawierały treści związane z bezpieczeństwem lub zagrożeniami, z jakimi można się spotkać podczas korzystania z internetu m.in. z portali społecznościowych, komunikatorów, stron www.

Dzisiaj (05.02.2018) w „Dniu Bezpiecznego Internetu”, podsumowaniem zdobytej już wcześniej wiedzy przez młodzież, były zajęcia z zakresu m.in. cyberprzemocy i cyberzagrożeń przeprowadzone przez policjantów z Wydziału Prewencji bydgoskiej komendy sierż. sztab. Rafała Wohlfeil i i mł. asp. Sebastiana Rink.

W trakcie spotkania za pomocą przygotowanego Quizu sprawdzono poziom wiedzy młodzieży na temat bezpiecznego korzystania z komputera. Policjanci omówili tematykę tzw. "hejtowania", a przede wszystkim odróżnienia go od konstruktywnej krytyki, która nieraz może dać pozytywny efekt.

Podczas zajęć młodzież obejrzała dwa filmy, po których były zadawane pytania związane z zagrożeniami, z którymi spotkali się bohaterowie filmów.  W związku ze znanymi publice przypadkami niewłaściwych, niezgodnych z prawem zachowań młodych ludzi w sieci, policjanci omówili na konkretnych przykładach odpowiedzialność młodocianych popełniających takie czyny.

W trakcie spotkania uczestnicy otrzymali naklejki potwierdzające ich uczestnictwo w "Dniu Bezpiecznego Internetu".

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe