Więcej zieleni w centrum miasta

  • 24.10.2018, 12:21
  • KB
Więcej zieleni w centrum miasta KB archiwum
W ramach projektu pn. „Odtwarzanie alei drzew w Śródmieściu” przy ulicy Gdańskiej zostanie posadzonych 17 nowych jarzębów szwedzkich. Drzewa ozdobią także ulice Unii Lubelskiej i 20 stycznia. Młode głogi, klony i jawory rosną już przy Kołłątaja i Szubińskiej.

Program „Odtwarzanie alei drzew w Śródmieściu” jest realizowany przez miasto od 2002 roku. W ramach projektu nasadzono drzewa na rozległych obszarach, m. in. przy ulicach Obrońców Bydgoszczy, Marcinkowskiego, Pomorskiej, kaszubskiej, Sienkiewicza Matejki czy Śniadeckich. W sumie w tym czasie nasadzono ponad 320 drzew w obrębie centrum miasta.

W ramach tegorocznych nasadzeń, nowe drzewa pojawią się przy ulicy Gdańskiej – będzie to 17 jarzębów szwedzkich. Dla nowych drzew zostaną wykonane nowe wydzielenia w chodnikach w formie wyniesionych krawężników w kształcie prostokątów o wymiarach ok. 1,20 m x 1,8 m. Nasadzenia w takiej formie wykonano w zeszłym roku po stronie wschodniej ulicy na odcinku od ul. Z. Krasińskiego do ul. Plac Wolności (11 sztuk). Nasadzenia na Gdańskiej w tym roku (strona zachodnia - na odcinku od ul. Pomorskiej do ul. Śniadeckich) zostaną wykonane w sposób identyczny jak w roku ubiegłym, aby zachować spójność kompozycji nasadzeń. Dwa z sadzonych drzewa znajda się dokładnie w miejscu historycznych nasadzeń, co wiąże się z koniecznością likwidacji pozostałości metalowych, zniszczonych krat.

W ramach jesiennych nasadzeń , drzewa pojawią się jeszcze w następujących miejscach: - przy ul. Unii Lubelskiej (parkowy teren zieleni wzdłuż ulicy) - 90 sztuk zróżnicowanych gatunków drzew, przy ul. 20 stycznia 1920 r.(od Al. Mickiewicza do ul. Zamojskiego) - tam posadzonych zostanie 12 sztuk jarzębów mącznych, a także przy ul. Karpackiej (po obu stronach ulicy) - 23 lipy drobnolistnej.

Głogi, klony, jarzęby i jawory pojawiły się już przy ulicach Kołłątaja (12 sztuk głogów dwuszyjkowych) i Szubińskiej – tam zasadzono 63 klony i jawory.

Ponadto, planowane jest również uzupełnienie drzew w miejscu usuwanych drzew suchych w Śródmieściu - łącznie będzie to 90 sztuk drzew, m.in. przy ul. Zduny, Sowińskiego, Chrobrego, Reymonta, Szymanowskiego, Staszica, Piotra Skargi, Szwalbego, Markwarta, Piotrowskiego, Jagiellońskiej, Bernardyńskiej, Kwiatowej i Hetmańskiej.

Planowane zakończenie prac to przełom listopada i grudnia tego roku

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe