Wyśpiewali pieśni patriotyczno-historyczne z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

  • 13.07.2018, 15:39 (aktualizacja 13.07.2018 15:42)
  • KB
Wyśpiewali pieśni patriotyczno-historyczne z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości KWP Bydgoszcz
Wczoraj (12.07.2018) w Harcerskim Ośrodku Obozowym Hufca ZHP w Pólku, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy wraz z Chorągwią Kujawsko-Pomorską ZHP zorganizowali Konkurs Piosenki Patriotyczno-Historycznej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W konkursie udział wzięło 250 harcerzy przebywających na obozach nad Zalewem Koronowskim. Jury w składzie: Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy podinsp. Tomasz Meyze, Komendant Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej ZHP hm. Jerzy Gębara wspólnie z hm. Dorota Sucharską-Jendrzejewską, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Koronowie Pan Krzysztof Gradek, Przewodniczący Rady Miasta w Koronowie Pan Włodziemirz Domek wyłonili  zwycięzców w dwóch kategoriach – indywidualnej i zespołowej.

W konkurencji indywidualnej zwyciężyła solistka z 2 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych z Poznania wykonując pieśń „Rota”. W kategorii zespołowej natomiast triumfował zespół „TRIO” z Hufca Powiatu Włocławskiego śpiewając utwór „Płynie Wisła płynie…”.  

Konkurs stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Uczestnicy poza prezentacją wokalną przygotowali również bardzo ciekawą charakteryzację, która nawiązywała tematycznie do wykonywanych utworów.

Oprócz zwycięzców jury wyróżniło pozostałych uczestników biorących udział w konkursie nagrodami ufundowanymi przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, Chorągiew Kujawsko – Pomorską ZHP, Burmistrza Miasta i Gminy Koronowo Pana Stanisława Gliszczyńskiego oraz Bank Spółdzielczy w Koronowie.                                                           

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a Komendantowi Harcerskiego Ośrodka Obozowego Hufca ZHP w Pólku hm. Wojciechowi Chwil za profesjonalne przygotowanie ośrodka, w którym odbył odbył się konkurs.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe