Przyjdź na spotkanie z Cezarym Harasimowiczem

  • 14.02.2018, 11:12 (aktualizacja 14.02.2018 11:21)
  • KB
Przyjdź na spotkanie z Cezarym Harasimowiczem fot. Maksymilian Rigamonti
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie z Cezarym Harasimowiczem – scenarzystą, aktorem, członkiem Europejskiej Akademii Filmowej.

Po ukończeniu średniej szkoły muzycznej studiował historię sztuki w londyńskim Courtland Institute of Art i polonistykę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1980 ukończył Studium Aktorskie przy Teatrze Polskim we Wrocławiu, na scenie którego przez kolejne 4 lata występował. Grał w filmach. Absolwent Zaocznego Wyższego Zawodowego Studium Scenariuszowego łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Autor scenariuszy do filmów, m.in. 300 mil do nieba (Nagroda Europejskiej Akademii Filmowej), Bandyta (Hartley-Merill International Screenwriting Award), Ekstradycja 3, Kochankowie z Marony, Wróżby kumaka, Ja wam pokażę!, Zamiana, Żyć nie umierać.

Ma na swoim koncie powieści Nieoczekiwana zmiana płci, Święty chaos, Victoria, Miejsce odosobnienia, Znaleźć, naprawić, wykończyć. Jego dramat Dziesięć pięter zajął I miejsce w konkursie ogłoszonym przez TVP. Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją książki C. Harasimowicza zatytułowanej Saga czyli filiżanka, której nie ma (premiera: 22 listopada 2017), będącej portretem jego rodziny.

Spotkanie dofinansowane przez Instytut Książki w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

26.02.2018 r. /poniedziałek/ godz. 18.00

Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

Bezpłatne wejściówki do odbioru od 19.02.2018, godz. 16.00 w Wypożyczalni Głównej, Stary Rynek 24.

 

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe