Ekologiczne stacje z książkami staną w Bydgoszczy

  • 12.05.2017, 17:48 (aktualizacja 12.05.2017 18:04)
  • KB
Ekologiczne stacje z książkami staną w Bydgoszczy Wizualizacja
Miasto przygotowuje się do realizacji zadania związanego z postawieniem na terenie Śródmieścia specjalnych drewnianych stacji, które umożliwią pozostawienie i "wypożyczenie" książki.

Jak podaje ratusz obecnie miasto stoi przed wyborem wykonawcy, który  na początku zaprojektuje, a później ustawi stacje. Pierwsza ma zostać wykonana z materiałów ekologicznych -  fragmentów pni drzew odpowiednio zaimpregnowanych, przytwierdzonych na stałe do podłoża z wydrążonymi półkami na książki zlokalizowanymi na trzech poziomach.

"Wypożyczalnia pod chmurką" będzie posiadała zamykane drzwiczki, które pozwolą na bezpieczne przechowywanie lektur i innych wydawnictw, także w czasie deszczu. Potrzebne materiały do realizacji zamówienia zapewnia miasto. Mają być to pnie drzew, które wcześniej wycięto ze względu na zły stan fitosanitarny lub kolidowały z ważnymi inwestycjami.

Na finalny projekt pozostałych stacji wpływ będą miały też opinie plastyka miejskiego oraz konserwatora zabytków. Pierwsza stacja bookcrossingu po podpisaniu umowy z wykonawcą powinna stanąć na terenie Śródmieścia  w ciągu około 2 miesięcy.

Cała inwestycja jest finansowana z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Trafi na nią pula 60 tysięcy złotych. Dzięki temu powinno udać się postawić 3-4 nowocześnie wyglądające stacje. 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe