Pierwsze Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskie w Squashu

  • 16.03.2017, 10:36
  • KB
Pierwsze Mistrzostwa Kujawsko-Pomorskie w Squashu materiały organizatora
Niemal 10-metrowa szklana bryła służąca do gry w squasha stanie przy Zielonych Arkadach w dniu 23 marca. Każdy będzie mógł nauczyć się gry od podstaw, a wprawieni gracze wziąć udział w eliminacjach do Mistrzostw Polski. W tych dniach odbędą się w Bydgoszczy Pierwsze Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Squashu.

Miłośnicy squasha już niedługo zmierzą się w Pierwszych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbędą się w Bydgoszczy. Także ci, dla których przygoda ze squashem jeszcze się nie rozpoczęła, będą mogli nauczyć się gry od podstaw. W Zielonych Arkadach stanie szklany kort, z którego bezpłatnie skorzystać będą mogli wszyscy zainteresowani. Niecodzienna bryła szkła do niedawna stała w otoczeniu egipskich piramid i nowojorskiego Central Parku, pozwalając na śledzenie sportowych zmagań, ale i wyjątkowych widoków. Już niedługo będzie można podziwiać ją w naszym mieście.  Oprócz meczów eliminacyjnych do Mistrzostw Polski planowane są także zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym i liczne konkursy. Kort dostępny będzie w dniach od 23 do 26 marca.

 Pierwszy międzynarodowy turniej squasha rozegrano prawie 100 lat temu – od tego czasu sport ten zdobywa coraz większą rzeszę amatorów, którzy już dziś liczą na świecie niemal 15 milionów osób. Podczas mistrzowskiej rywalizacji
w Zielonych Arkadach przekonamy się ilu z nich mieszka w Bydgoszczy.
W dniach od 23 do 26 marca na placu eventowym w centrum handlowym Zielone Arkady, stanie unikalny szklany kort o rozmiarach 10 na 6,5 metrów, w którym prowadzone będą sportowe rywalizacje.

Podświetlany sześcian z hartowanego szkła stanowi stabilną i bezpieczną konstrukcję do gry w squasha. Dzięki niemu bez przeszkód będzie można śledzić sportowe rozgrywki. Ekrany są od wewnątrz wyciszone, tak by umożliwić graczom pełną koncentrację. „Podłoga naszej konstrukcji poddana została specjalnej obróbce, wzmagając przyczepność, a specjalne gumowe legary pod podłogą amortyzują upadki. Dzięki czemu grać na niej mogą osoby także po kontuzji kolana,  czego osobiście jestem przykładem. – mówi Marcin Wójtowicz, organizator wydarzenia.

Na korcie oprócz rozgrywek Polskiej Federacji Squasha przeprowadzony zostanie turniej OPEN, do którego przystąpić może każdy. Z kortu bezpłatnie skorzystać mogą wszyscy chętni, do dyspozycji których jest nie tylko nowoczesny kort, ale także pełny sprzęt.

Podczas squasha’owej rywalizacji organizatorzy przygotowali szereg wydarzeń dla wszystkich fanów tej dyscypliny. Kluczową atrakcją będą eliminacje do Pierwszych Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Squashu, poprzedzone nie tylko warsztatami dla uczniów zaproszonych szkół,  nauką gry squasha dla całej rodziny, ale i licznymi konkursami. W przerwie między sportową rywalizacją będzie można podziwiać pokazy szkoły tańca Dance Crew, a także Calisthenics Academy.

 

Program wydarzenia „Squash po mistrzowsku”

 

23.03.2017(czwartek)

9:00-15:00 - warsztaty dla dzieci z zaproszonych szkół

15:00 – 18:00 – kort dostępny dla klientów Galerii (zapewniony sprzęt do gry)

18:00 – 21:00 – Turniej lokalnych graczy w randze Polskiej Federacji Squasha

 

24.03.2017(piątek)

9:00 – 15:00 - Squash dla dzieci z zaproszonych szkół

15:00 – 18:00 - Kort dostępny dla Klientów Galerii (zapewniony sprzęt do gry)

18:00-21:00 - Mecze eliminacyjne do turnieju głównego Polskiej Federacji Squasha - kategoria A - Pierwsze Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Squashu.

 

25.03.2017 (sobota)

09:00 – 11:00 – trening juniorów klubu Squash Point

11:00 - 15:00 – Kort dostępny dla Klientów Galerii (zapewniony sprzęt do gry)

15:00 – 19:00 - Ćwierćfinał turnieju damskiego Polskiej Federacji Squasha - kategoria A

                        Ćwierćfinał turnieju open Polskiej Federacji Squasha - kategoria A

19:00-20:00 - Kort dostępny dla Klientów Galerii (zapewniony sprzęt do gry).

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe