Nowy parking w Fordonie. Mieszkańcy mogą pomóc w przesadzeniu drzew

  • 26.08.2021, 09:50
  • KB
Nowy parking w Fordonie. Mieszkańcy mogą pomóc w przesadzeniu drzew fot.: ilustracyjna/pixabay
Jak podaje ZDMiKP, rusza budowa kolejnego parkingu P+R w Nowym Fordonie. W pierwszej kolejności przesadzimy wspólnie z mieszkańcami drzewka kolidujące z inwestycją.

Zapraszamy mieszkańców w poniedziałek (30 sierpnia) po odbiór kilkudziesięciu drzewek. Po zakończeniu zadania w rejonie pętli Przylesie zasadzonych zostanie natomiast ponad 300 zastępczych drzew .

Przed rozpoczęciem prac ziemnych, część małych drzewek chcemy przekazać mieszkańcom oraz stowarzyszeniom ekologicznym.

W poniedziałek (30 sierpnia) od godziny 10.00 do 12.00 u zbiegu ulic Korfantego i Prejsa pracownicy ZDMiKP oraz Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta, wskażą wszystkim chętnym drzewka do wykopania. Każdy może przyjść i wybrać sobie drzewko. Pomożemy przy ich wykopaniu i przygotowaniu do przewiezienia.
Warto mieć worek lub donicę do zabezpieczenia korzeni oraz ziemi w czasie transportu. Transport drzewek odbywać będzie się we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy po odbiór swojego drzewka.

Nowy parking powstaje w północno-zachodniej części skrzyżowania ulic Akademickiej i Korfantego. Po zakończeniu inwestycji w tym punkcie miasta będzie mogło parkować około 160 pojazdów. Teren pod inwestycje drogowe został zabezpieczony wiele lat temu. W latach 80. planowano tu duże skrzyżowanie z wyspą centralną. W 2013 budowę parkingu uwzględnił miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Plan nasadzeń zastępczych obejmuje dosadzenie w pobliżu pętli Przylesie ponad 300 drzew. Będą to przede wszystkim sosny czarne oraz brzozy.
W pobliżu przystanków na ul. Korfantego sadzone będą również krzewy: róża pomarszczona oraz trzcinnik ostro kwiatowy.

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe