Zmiany na Wyspie Młyńskiej po kątem pieszych i rowerzystów

  • 21.06.2021, 16:28
  • KB
Zmiany na Wyspie Młyńskiej po kątem pieszych i rowerzystów fot. ilustracyjna/pixabay
Jak podaje ZDMiKP, trwa wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na Wyspie Młyńskiej. Malowane są miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami, a w ciągu tygodnia ustawione zostaną znaki ograniczające ruch samochodowy. Zrewitalizowana wyspa stanie się strefą przyjazną przede wszystkim dla pieszych, turystów i rowerzystów, którzy coraz chętniej spędzają tam czas. Sprawdź na mapie co się zmieni.

Przypominamy, że nowa organizacja ruchu oznaczać będzie, że ulice Mennica, Tamka, i most na ul. Ku Młynom będą wyłączone ze standardowego ruchu. Parkowanie na Wyspie Młyńskiej będzie mocno ograniczone, a ruch pojazdów będzie możliwy tylko dla kierowców dojeżdżających do posesji zlokalizowanych na Wyspie.

Najważniejsze zmiany

• Dla ruchu kołowego zamknięty zostanie mostek w ciągu ul. Ku Młynom. Przejazd nim możliwy będzie tylko dla służb miejskich i ratunkowych
• Przejazd od strony ul. Focha ulicami Tamka i Mennica będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów dojeżdżających do posesji i dostaw towarów. Kierowcy chcąc wyjechać z Wyspy Młyńskiej również będą musieli skorzystać z ulicy Focha. Z zakazu wyłączone będą również taksówki podjeżdżająca na postój przy Młynach Rothera). Parkowanie taksówek będzie jednak dopuszczone wyłącznie na czas obsługi pasażerów do 5 minut.
• Wzdłuż ulic Mennica pojawią się zakazy parkowania z tabliczkami informującymi o ewentualnym odholowaniu źle zaparkowanego pojazdu.
• Z zakazów ruchu po Wyspie Młyńskiej wyłączone zostaną rowery oraz urządzenia transportu osobistego (np. deskorolka elektryczna)

Zmiany w organizacji ruchu są możliwe dzięki budowie nowych parkingów P+R m.in. przy ul. Grudziądzkiej i Kujawskiej. Będą one doskonale skomunikowane z tą częścią miasta.

Mapa poglądowa wprowadzanych zman:

Szereg zmian już za nami 
To kolejny etap zmian w organizacji ruchu na Starym Mieście. Wcześniej ruch samochodowy ograniczony został na Starym Rynku i przyległych ulicach. W ramach rozbudowy ul. Kujawskiej odcięty został wjazd na ul. Długą od strony Zbożowego Rynku, a odcinek do ul. Pod Blankami odzyskał historyczne nawierzchnie.
 

Wprowadzonych został też szereg udogodnień dla pieszych na Wyspie Młyńskiej dedykowanym osobom z niepełnosprawnościami: przebudowa przejścia dla pieszych, dobudowa brakujących fragmentów chodników i wymalowanie w odpowiednich miejscach niebieskich kopert.

Rowerem przez Stare Miasto
Organizacja ruchu na Starym Mieście preferuje też ruch rowerowy. Powstały drogi rowerowe prowadzące do Starego Miasta wzdłuż ul. Kujawskiej i Focha i bulwaru od mostów kolejowych do mostów Solidarności. Na Gdańskiej i Wiatrakowej wytyczone zostały kontrapasy. Od tego roku można również wypożyczyć rowery cargo. 

Wyspa Młyńska w komplecie
Na początku roku przeprowadzone zostały prace związane z porządkowaniem Wyspy Młyńskiej. Rozebrana została publiczna toaleta i amfiteatr zasłaniające widok na zrewitalizowany Młyn Rothera, przy których powstały tarasy i fontanny. Przebudowano ścieżki i oświetlenie tak by było ono spójne z iluminacją zrewitalizowanego kompleksu młyna i spichrzy. Dzięki tym dodatkowym pracom centralna część Wysp Młyńskiej doskonale komponuje się z odrestaurowanym gmachem Młyna Rothera i spichrzy. Na ten rok zaplanowano również modernizację Międzywodzia.

(ZDMiKP)

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe