Przy ul. W. Bortnowskiego będą nowe mieszkania BTBS

  • 13.01.2017, 10:45
  • KB
Przy ul. W. Bortnowskiego będą nowe mieszkania BTBS Wizualizacje inwestycji
Przy ul. W. Bortnowskiego powstaje kameralny blok z 22 mieszkaniami. Inwestorem jest miejska spółka – Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Trwają prace związane z przygotowaniem do budowy kolejnych budynków.

Nowy blok powstaje pomiędzy ulicami Bortnowskiego i Taczaka na dotychczas niezagospodarowanym terenie. Zaprojektowano budynek mieszkalny liczyć ma 5 kondygnacji. Budynek nie będzie podpiwniczony. Jedna klatka zapewni dostęp do wszystkich mieszkań. W budynku dla wygody mieszkańców zaprojektowano m.in. komórki lokatorskie dla każdego mieszkania, suszarnię, wózkownię, pomieszczenie na rowery. Budynek wyposażony będzie również w windę. Mieszkania zostaną wyposażone w standardowe instalacje wewnętrzne, będą w pełnym zakresie wykończone – „pod klucz”. Obecnie trwa wznoszenie konstrukcji ostatniej kondygnacji. Rozpoczęto montaż stolarki okiennej. Wcześniej zakończyły się prawie wszystkie prace związane z budową sieci i przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Planowany koszt to 4 mln zł.

W grudniu BTBS uzyskało pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej wniosku zakładającego budowę kolejnego budynku przy ul. Bortnowskiego z 22 mieszkaniami.   Rozpoczęcie prac planowane jest w bieżącym roku. Wcześniej przygotowana została inwestycja przy ul. Wyzwolenia 69. Tam prace ruszą już  wiosną. Powstaną 44 mieszkania. Planowany koszt tego zadania to 10 mln zł.

- Mieszkania czynszowe cieszą się niezmiennie  bardzo dużym zainteresowaniem – mówi prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. – Dlatego tworzymy warunki do rozpoczynania kolejnych inwestycji w ramach budownictwa społecznego. W budżecie na 2017 rok na wsparcie spółki BTBS zarezerwowaliśmy 1,1 mln złotych. Pozwoli to między innymi przygotować projekty kolejnych budynków w rejonie ul. Młyńskiej i Swarzewskiej

Na liście osób oczekujących na mieszkanie BTBS znajduje się ponad 3450 osób. Do tej pory komunalna spółka wybudowała 1244 mieszkania na wynajem dzięki pomocy gminy, preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacji najemców. W zasobach spółki w dzielnicach Fordon, Osowa Góra, Jary, Bartodzieje, Okole, Szwederowo mieszka ponad 3 tysiące osób. Spółka zarządza 21 lokalami usługowymi oraz 132 garażami i dwoma parkingami podziemnymi ze 104 stanowiskami.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe