Tęczowa flaga nie zawiśnie na bydgoskim ratuszu

  • 13.08.2020, 11:25
  • KB
Tęczowa flaga nie zawiśnie na bydgoskim ratuszu fot. ilustracyjna
Prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski otrzymał apele od czterech organizacji w sprawie wywieszenia na ratuszu tęczowej flagi. Z przyczyn formalnych jest to niestety niemożliwe.

Poniżej przedstawiamy oficjalną odpowiedź Prezydenta Rafała Bruskiego dotyczącą tej sprawy: 

- Wszyscy jesteśmy równi i każdy zasługuje na szacunek. Z rosnącym niepokojem obserwuję, jak w ostatnich latach w Polsce pogłębia się podziały i atakowane są kolejne grupy społeczne.

Jesteśmy miastem otwartym i przyjaznym dla każdego. W Bydgoszczy nie ma miejsca na dyskryminację kogokolwiek. Dlatego od kilku lat prowadzimy miejski projekt „Szkoła otwarta i tolerancyjna", a od zeszłego roku w Bydgoszczy zaczęła działać 32-osobowa Rada ds. Równego Traktowania.

Dziś wpłynęła do mnie prośba ws. wywieszenia tęczowej flagi przed ratuszem. Z powodów formalnych, wytyczne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, to niemożliwe – mamy trzy maszty, a na nich, zgodnie z zasadami, wiszą flagi Polski, Unii Europejskiej oraz Bydgoszczy. Wszystkie maszty muszą mieć równą wysokość. Nie można też wieszać więcej, niż jednej flagi na jednym maszcie.

Chcę jednak, aby moje stanowisko było jasne. Demonstracje osób, które czują, że ich prawa nie są respektowane, spotykają się z moją osobistą solidarnością. Dziś grupą, którą dla własnych politycznych korzyści atakują rządzący Polską, jest środowisko osób LGBT+. Dlatego w moim gabinecie znalazłem miejsce na tęczową flagę. To mój osobisty wyraz solidarności ze wszystkimi osobami, których prawa nie są przestrzegane.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Serd
Serd 17.08.2020, 15:09
ale przeciez pan Prezydent może spełnić prośbę LGTB i wywiesić flagę w oknie urynału.

Pozostałe