Prace przy budowie ścieżek rowerowych

  • 15.04.2020, 13:21
  • KB
Prace przy budowie ścieżek rowerowych fot. ilustracyjna
Mniejszy ruch sprzyja sprawnej budowie dróg rowerowych wzdłuż ulicy Kruszwickiej oraz wokół placu Poznańskiego. Przypominamy, że na tym skrzyżowaniu z ruchem okrężnym wyłączona jest tymczasowo sygnalizacja świetlna.

W ramach zadania powstaje infrastruktura dla ruchu rowerowego obejmująca całą ulicę Kruszwicką oraz rondo Poznańskie wraz z wlotami ul. Poznańskiej, Grudziądzkiej, Stromej i Szubińskiej z wyprowadzeniem szlaków pieszych i rowerowych. Przy ul. Kruszwickiej drogi rowerowe powstają po obu stronach jezdni. Wydzielona droga rowerowa będzie funkcjonować na całej długości po stronie zachodniej (przy centrum handlowym). Niezbędna jest do tego korekta jezdni, która w części zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu.

Po stronie wschodniej (od strony szkoły) część trasy wytyczana jest w formie drogi rowerowej i pieszo-jezdni. Rowerzyści będą mogli korzystać też z tunelu łączącego plac Poznański z ulicą Dolina oraz z jezdni parkingowej (zakończenie ul. Kordeckiego). Drogi rowerowe powstają też wokół placu Poznańskiego. By ułatwić rowerzystom dojazd do najniżej położonej części placu powstaje też odcinek trasy rowerowej po północnej stronie ul. Poznańskiej (do przejścia na wysokości ul. Chwytowo). Takie rozwiązanie to między innymi wynik konsultacji z mieszkańcami.

W ramach inwestycji powstają też nowe zatoki autobusowe na wylocie z ronda w ulice Szubińską i Stromą. Ponadto w zadaniu przewiduje się przebudowę: oświetlenia ulicznego, urządzeń energetycznych i teletechnicznych, sygnalizacji świetlnej i urządzeń systemu ITS , sieci wodociągowej oraz rozbudowę kanalizacji deszczowej.

Prace prowadzone są zgodnie z planem. Sprzyja im mniejszy ruch na ulicach. Na placu Poznańskim tymczasowo wyłączona został sygnalizacja świetlna. Pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu z ruchem okrężnym posiadają pojazdy nadjeżdżające z lewej strony. Przypominamy też, że zamknięty dla pieszych jest chodnik po stronie szkoły.

Budowa dróg rowerowych wzdłuż ul. Kruszwickiej kosztuje blisko 9 mln zł. Z kolei droga rowerowa wzdłuż ul. Focha, gdzie wkrótce ruszą prace to koszt 2,7 mln zł. Trasy rowerowe powstają też nad Starym Kanałem oraz wzdłuż budowanych ulic Grunwaldzkiej i Kujawskiej.

Warto wiedzieć:

Dzięki nowym drogom rowerowym wzdłuż ulicy Kruszwickiej i Focha połączone zostaną:

• trasa wzdłuż Kanału Bydgoskiego

• drogi rowerowe wzdłuż Grunwaldzkiej

• droga rowerowa w kierunku dworca kolejowego

• powstanie bezpieczny dojazd na Wyspę Młyńską

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe