ZDMiKP przygotowuje projekt zmian w organizacji ruchu przy Starym Rynku

  • 18.02.2020, 14:51
  • KB
ZDMiKP przygotowuje projekt zmian w organizacji ruchu przy Starym Rynku… KB
Zarząd Dróg, mając na uwadze wnioski, głosy mieszkańców oraz przeprowadzone dotychczasowe spotkania w sprawie istniejącej organizacji ruchu w rejonie Starego Rynku, przygotowuje projekt zmian w organizacji ruchu. W dalszym ciągu Stary Rynek zostanie utrzymany jako miejsce przeznaczone przede wszystkim dla ruchu pieszego oraz rowerowego.

Zasadniczym celem projektowanych zmian jest: 

- wydłużenie godzin przeznaczonych dla dostawców od poniedziałku do piątku od 6.00 do 10.30 czyli o 30 min 

- zwiększenie liczby miejsc postojowych dla pojazdów zaopatrzenia. Tym samym wyznaczone zostaną dodatkowe miejsca dla pojazdów zaopatrzenia np. na Placu Kościeleckich ,ale także specjalne miejsca dla pojazdów zaopatrzenia (w ramach istniejących miejsc) o dopuszczalnej masie całkowitej 2.5 t – 3.5t. jak np. na ul. Pod Blankami, Jana Kazimierza, co spowoduje zwiększone możliwości prowadzenia dostaw przez pojazdy dostawcze.

- na ul. Przyrzecze zostaną wyznaczone również dwa nowe stanowiska dla osób niepełnosprawnych, które uzupełnią już wprowadzone na ulicach Mostowej czy ul. Pod Blankami.

Planowane zmiany zostaną wprowadzone wiosną bieżącego roku.Mają charakter optymalizacyjny i nie zmienią ogólnych zasad ruchu wprowadzonych w roku ubiegłym.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe