Wyborcze wyzwanie dla Bydgoszczy. Miasto włącza się do rywalizacji

  • 08.10.2019, 17:45
  • KB
Wyborcze wyzwanie dla Bydgoszczy. Miasto włącza się do rywalizacji fot. ilustracyjna
W najbliższą niedzielę, 13 października odbędą się wybory parlamentarne. Bydgoszcz dołącza do rywalizacji miast, której celem jest przekroczenie 60% frekwencji w tych wyborach. Jeśli frekwencja w Bydgoszczy w najbliższą niedzielę przekroczy 60%, mieszkańcy w kolejny weekend (18-20/10) skorzystają z bezpłatnego lodowiska Torbyd.

- Razem z Warszawą, Poznaniem i Gdańskiem podejmujemy wyzwanie i zachęcamy mieszkańców do skorzystania ze swojego prawa w najbliższą niedzielę. Chcemy, by frekwencja w naszych miastach, w tym w Bydgoszczy, przekroczyła 60%. Wybory to święto demokracji, pokażmy, że jesteśmy świadomi wagi naszego głosu i idźmy w niedzielę oddać głos. Namawiajmy rodzinę, znajomych, sąsiadów. Pokażmy, że Bydgoszcz głosuje! – mówi Prezydent Rafał Bruski.

Bydgoszcz dołączyła do akcji zachęcającej do pójścia w niedzielę, 13 października na wybory do Sejmu i Senatu RP. Do akcji włączyły się też inne duże miasta, m.in. Warszawa, Gdańsk, Łódź i Wrocław. Każde z nich oferuje swoim mieszkańcom nagrody za mobilizację!

Jeśli bydgoszczanie, w niedzielę 13 października pójdą do urn, a frekwencja przekroczy 60% miejska ślizgawka Torbyd będzie bezpłatna przez cały weekend 18 -20 października:
18 października (piątek) - od godz. 14.00 – 22.00
19 października (sobota) - od godz. 15.00 – 22.00
20 października (niedziela) – od godz. 11.00 – 22.00

Idź na wybory, bo Ci wybiorą
Możliwość wybierania naszych przedstawicieli w Sejmie i Senacie to jedno z podstawowych praw obywatelskich. Każdy ma w wyborach taki sam głos – wybory są równe i każdy ma jeden głos. Jeżeli zostaniemy tego dnia w domu, to ktoś inny wybierze za nas. Sejm i Senat to organy władzy ustawodawczej w Polsce, czyli w tym miejscu tworzy się prawo. Sejm decyduje o podatkach, systemie edukacji, służbie zdrowia czy środowisku naturalnym. Większość spraw, którymi zajmuje się Sejm i Senat ma bezpośredni wpływ na nasze życie.

Instrukcja głosowania krok po kroku znajduje się w INFORMATORZE WYBORCZYM

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 10.10.2019, 20:05
Ja zagłosuję na Bartosza Kownackiego z listy PIS! Solidny i inteligentny!

Pozostałe