Dzięki szybkiej reakcji policjanta starsza kobieta bezpiecznie trafiła do domu

  • 25.07.2019, 14:18
  • KB
Dzięki szybkiej reakcji policjanta starsza kobieta bezpiecznie trafiła do domu fot. ilustracyjna
Dzielnicowy z bydgoskich Wyżyn, w czasie wolnym od służby, był na dworcu PKP odebrać rodzinę z podróży, gdy zauważył kobietę potrzebującą pomocy. Seniorka była zdezorientowana, nie wiedziała jak się nazywa i gdzie jest. Policjant nie zwlekając natychmiast udzielił jej pomocy. 76-latka szczęśliwie trafiła pod opiekę rodziny.

Wczoraj (24.07.2019) dzielnicowy Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny sierż. sztab. Przemysław Radaszewski, w czasie wolnym od służby, pojechał na dworzec PKP Bydgoszcz-Leśna odebrać swoją rodzinę z podróży. Kiedy przebywał na dworcu jego uwagę zwróciła zdezorientowana starsza pani, która pytała innych osób, gdzie się znajduje.

Policjant nie zwlekając podszedł do starszej Pani, przedstawił się i zaczął z nią rozmawiać. Seniorka nie wiedziała, gdzie się znajduje i jak się nazywa. Pamiętała tylko, że była w odwiedzinach u swojej siostry mieszkającej na bydgoskich Wyżynach, a teraz nie wie gdzie dotarła.

Dzielnicowy poprosił, by sprawdziła dokładnie swoją torebkę z nadzieją, że kobieta ma ze sobą jakikolwiek dokument. Okazało się, że takim dysponowała. Dzięki temu policjant przekazał dyżurnemu z Wyżyn dane personalne kobiety, by w policyjnych systemach informatycznych sprawdzić, gdzie ona mieszka.

Okazało się również, że 76-latka ma w torebce telefon komórkowy. W ten sposób udało się nawiązać kontakt z najbliższą rodziną. Na miejsce przyjechał również patrol z komisariatu na Śródmieściu, który poczekał z seniorką aż do czasu przyjazdu rodziny. Policjanci wezwali na miejsce również karetkę pogotowia. Medycy po badaniu stwierdzili, że kobieta nie wymaga hospitalizacji.

76-letnia bydgoszczanka szczęśliwie, już pod opieką najbliższej rodziny, dotarła do domu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe