Dzięki nowej aplikacji łatwiej zapoznasz się z lokalną ofertą - "Centrum Miasto"

  • 12.03.2019, 11:42
  • KB
Dzięki nowej aplikacji łatwiej zapoznasz się z lokalną ofertą - "Centrum Miasto" "Centrum Miasto" – bądź na bieżąco!
Oferta handlowa i gastronomiczna całego Starego Miasta i Śródmieścia skupiona w jednym miejscu, do tego informacje o bieżących wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych czy tych związanych z biznesem – w poniedziałek 11 marca wystartował na Facebooku profil "Centrum Miasto".

Powstanie profilu „Centrum Miasto” zapowiedział latem zeszłego roku Maciej Bakalarczyk, Menedżer Starego Miasta i Śródmieścia w chwili obejmowania nowej funkcji. Od dzisiaj (11 marca) strona już działa. - Pomysł zrodził się z chęci zaprezentowania szerokiej oferty Starego Miasta i Śródmieścia w jednym miejscu – mówi Bakalarczyk.

- Ma on nie tylko pokazywać aktualną ofertę handlową i gastronomiczną, ale także promować wydarzenia kulturalne i historię tego wyjątkowego obszaru. Czasem o ciekawych wydarzeniach dowiadujemy się zbyt późno, a na interesujące miejsca natrafiamy często przypadkiem. Ten profil ma powoli zacząć to zmieniać.

Na profilu umieszczane będą krótkie opisy np. lokali gastronomicznych, sklepów i innych obiektów handlowych. Ale nie tylko. Przy okazji informacji o ofercie danego lokalu, będzie można dowiedzieć się np. o historii kamienicy, w której znajduje się dana restauracja, spojrzeć na jej odnowioną elewację czy też przeczytać ciekawostkę związaną z daną ulicą.

Obszar obejmować będzie Stare Miasto i Śródmieście, a pierwszeństwo prezentacji oferty handlowej, będą miały punkty biorące udział w „Niedzieli Handlowej”. To nowe wydarzenie wykorzystujące potencjał tych dni, w których centra handlowe są zamknięte. Oprócz spaceru i wizyty w restauracji będzie można zajrzeć do sklepów, prowadzonych przez właścicieli, otwartych między godz. 11.00 - 15.00.

„Niedziele Handlowe” odbywać się będą raz w miesiącu, a towarzyszyć im będą dodatkowe, atrakcyjne wydarzenia w przestrzeni miejskiej. Pierwsza taka niedziela zaplanowana jest na 7 kwietnia – jej tematem przewodnim będzie święto kawy i sztuki CoffART.

Po pierwszej „Niedzieli Handlowej” będą się one odbywać cyklicznie w każdą drugą niedzielę miesiąca.

Sama strona ma być kolejnym czynnikiem wpływających na ożywienie centrum, a jednym z głównych celów tej inicjatywy jest zainteresowanie i przyciągnięcie jak największej liczby bydgoszczan do serca miasta.

Ponadto, oprócz miejsc komercyjnych, na profilu prezentowanych będzie wiele ciekawych inicjatyw i wydarzeń, z których korzystać można nieodpłatnie.

„Centrum Miasto” – wejdź TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe