"Zabawy ze sztuką". Przestrzeń edukacyjna w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy

  • 5.12.2018, 13:40 (aktualizacja 05.12.2018 13:56)
  • KB
"Zabawy ze sztuką". Przestrzeń edukacyjna w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy Fot.: W Woźniak
„Zabawy ze sztuką” to nazwa nowej przestrzeni edukacyjnej w Centrum Edukacji Muzealnej, Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, przy ul. Mennica 6. Przybliżamy w niej podstawowe zagadnienia z zakresu teorii i historii sztuki, które wydają się być kluczowe i szczególnie pomocne we właściwej ocenie i interpretacji owoców twórczości artystycznej.

Na przykładzie reprodukcji wielu znanych i cenionych dzieł, przy użyciu licznych interaktywnych urządzeń, wyjaśnione i omówione zostają takie pojęcia jak m.in.: perspektywa, kompozycja, światłocień, barwa, ekspresja, czy też abstrakcja. Przestrzeń edukacyjna stanowi również okazję do postawienia sobie najbardziej fundamentalnych pytań:

Czym jest sztuka? Jakie są jej funkcje? Czy sztuka może pomóc zrozumieć otaczający nas świat? Jak interpretować dzieła nieprzedstawiające (abstrakcyjne)? „Zabawy ze sztuką” zostały podzielone na cztery moduły poświęcone różnym, ale wzajemnie dopełniającym się zagadnieniom, takim jak: przestrzeń, światło i mrok, barwa oraz deformacja.

Serdecznie zapraszamy od wtorku do piątku w godzinach 9.00- 16.00.

Obowiązują bilety wstępu w cenie 5 zł bilet normalny, 3 zł bilet ulgowy. 

Więcej informacji znajdziecie państwo na naszej stronie internetowej www.muzeum.bydgoszcz.pl.

Tekst: Mateusz Soliński

 

 

KB
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe