W regionie powstanie nowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II

  • 5.12.2018, 12:17
  • KB
W regionie powstanie nowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II KPUW
Kolejną umowę opiewającą na kwotę 1 mln złotych na dofinansowanie budowy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku podpisali 3 grudnia wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Już drugi milion złotych trafia do samorządu Nakła nad Notecią. Nazwa zdania, na które zostały przekazane środki to „Budowa segmentu B2 wraz z wymaganą adaptacją segmentu B1 oraz wyposażeniem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku”. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz pogratulował burmistrzowi podjęcia tak ważnej decyzji jaką jest inwestycja w oświatę.

„Obiekt, który teraz powstaje w Paterku należało przebudować i dostosować do potrzeb gminy. Jest to też pewne zobowiązanie rządu po reformie oświaty. Koszt rozbudowy placówki to przeszło 7 milionów złotych. Rząd wspiera takie inwestycje, czego efektem jest dwukrotne przekazanie środków na ten cel” – podkreślał przedstawiciel rządu w terenie.

Dzięki pomocy finansowej ze strony rządu, od drugiego semestru przyszłego roku zostanie zakończony ponad 20-letni proces budowy szkoły. Burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała przypomniał o pomocy, jaką w uzyskaniu środków na budowę szkoły miał minister Łukasz Schreiber.

„Dziękuję Panu ministrowi Łukaszowi Schreiberowi za pomoc i wstawiennictwo w Kancelarii Premiera. Dzięki temu realizacja tego zadania była w ogóle możliwa” – mówił.

Po zakończeniu rozbudowy szkoły, uczniowie będą mogli kształcić się w komfortowych warunkach w jednym obiekcie.

„Placówka będzie służyła ponad 300 uczniom z Paterka i okolic. W tej chwili ponad 100 uczniów wozimy każdego dnia 5 po kilometrów do takiej szkoły, która powinna być już zlikwidowana. Służy ona tylko dlatego, że nie mamy pomieszczeń w Paterku. Dzięki tej inwestycji nie będziemy już musieli wozić uczniów w inne miejsce” – tłumaczył burmistrz Nakła nad Notecią.

Pierwsza umowa na dofinansowanie tego zadania kwotą 1 mln złotych została podpisana w październiku 2017 roku.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe