Muszla koncertowa w Parku im. W. Witosa może zostać wyburzona!

Muszla koncertowa w Parku im. W. Witosa może zostać wyburzona! KB
Miasto przygotowuje się do realizacji koncepcji rewitalizacji parku Ludowego im. W. Witosa. Teren ma zachęcać do wypoczynku i estetycznie się prezentować przez cały rok. Niestety plany te nie obejmują muszli koncertowej.

Jak wygląda obecnie muszla koncertowa w Parku Witosa wie chyba każdy bydgoszczanin. Obiekt z roku na rok niszczeje i zniechęca mieszkańców do spacerów po tamtym terenie. Miasto przygotowuje się do realizacji koncepcji rewitalizacji parku niestety, projekt ten nie zakłada remontu muszli.

Bitbay 3.0 nadchodzi !

Obecnie obiektem administruje ADM, który także wykłada opłaty związane z utrzymaniem i pracami porządkowymi w muszli. Remontem całościowym jednak się nie zajmie, bo generuje to ogromne koszty. Ratusz nie odrzuca pomysłu, by w trakcie rewitalizacji parku, po prostu - poddać muszlę całkowitej likwidacji. Na razie nie podjęto jeszcze decyzji ostatecznej, wszystko zależy bowiem od stanu realnego obiektu. Jest też pomysł, by w zamian za to stworzyć coś na kształt tzw. "sceny ruchomej", która byłaby po prostu rozstawiana. Korzystałoby się z niej na czas organizacji koncertów, czy przedstawień.

Ratusz chciałby rozpocząć rewitalizację parku jeszcze w przyszłym roku. Może do tego czasu uda się ustalić, jakie będą dalsze losy muszli. Czy zostanie ona zburzona, czy może ktoś zechce zainwestować więcej w ten obiekt.

Co zakłada w planach rewitalizacja parku? Strefy wejściowe mają być zaaranżowane w sposób zachęcający do wejścia do parku. Przeanalizowana zostanie zlokalizowanie dodatkowych  urządzeń zabawowych dla dzieci i siłowni zewnętrznej. Zaplanowana ma być  ścieżka zdrowia z możliwością jej połączenia z innymi ciągami o nawierzchni mineralnej w celu wyznaczenia również tras biegowych. Możliwe, że w parku znajdzie się miejsce na wybieg dla psów. Zmodernizowana ma być górka saneczkowa, tak by mogła pełnić również inne funkcje w sezonie letnim.  Dokumentacją miasto będzie dysponować do końca roku. Zadanie planowane jest do realizacji w oparciu o środki Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Więcej na ten temat znajdziecie u nas tu: Rewitalizacja parku

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

konserwator zbytków
konserwator zbytków 11.12.2017, 00:33
Poprzednimi i obecnym administratorem powinien zająć się prokurator i nie tylko nimi ,a również rzeczoznawcą i tym który przyjął ocenę stanu technicznego i kosztorys remontu. Już jest rozbierana . Dlaczego teraz??
ele
ele 12.10.2016, 14:20
obraz nędzy i rozpaczy!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe