Muszla koncertowa w Parku im. W. Witosa może zostać wyburzona!

  • 11.10.2016, 13:25 (aktualizacja 12.10.2016 13:46)
  • Katarzyna Beszczyńska
Muszla koncertowa w Parku im. W. Witosa może zostać wyburzona! KB
Miasto przygotowuje się do realizacji koncepcji rewitalizacji parku Ludowego im. W. Witosa. Teren ma zachęcać do wypoczynku i estetycznie się prezentować przez cały rok. Niestety plany te nie obejmują muszli koncertowej.

Jak wygląda obecnie muszla koncertowa w Parku Witosa wie chyba każdy bydgoszczanin. Obiekt z roku na rok niszczeje i zniechęca mieszkańców do spacerów po tamtym terenie. Miasto przygotowuje się do realizacji koncepcji rewitalizacji parku niestety, projekt ten nie zakłada remontu muszli.

Obecnie obiektem administruje ADM, który także wykłada opłaty związane z utrzymaniem i pracami porządkowymi w muszli. Remontem całościowym jednak się nie zajmie, bo generuje to ogromne koszty. Ratusz nie odrzuca pomysłu, by w trakcie rewitalizacji parku, po prostu - poddać muszlę całkowitej likwidacji. Na razie nie podjęto jeszcze decyzji ostatecznej, wszystko zależy bowiem od stanu realnego obiektu. Jest też pomysł, by w zamian za to stworzyć coś na kształt tzw. "sceny ruchomej", która byłaby po prostu rozstawiana. Korzystałoby się z niej na czas organizacji koncertów, czy przedstawień.

Ratusz chciałby rozpocząć rewitalizację parku jeszcze w przyszłym roku. Może do tego czasu uda się ustalić, jakie będą dalsze losy muszli. Czy zostanie ona zburzona, czy może ktoś zechce zainwestować więcej w ten obiekt.

Co zakłada w planach rewitalizacja parku? Strefy wejściowe mają być zaaranżowane w sposób zachęcający do wejścia do parku. Przeanalizowana zostanie zlokalizowanie dodatkowych  urządzeń zabawowych dla dzieci i siłowni zewnętrznej. Zaplanowana ma być  ścieżka zdrowia z możliwością jej połączenia z innymi ciągami o nawierzchni mineralnej w celu wyznaczenia również tras biegowych. Możliwe, że w parku znajdzie się miejsce na wybieg dla psów. Zmodernizowana ma być górka saneczkowa, tak by mogła pełnić również inne funkcje w sezonie letnim.  Dokumentacją miasto będzie dysponować do końca roku. Zadanie planowane jest do realizacji w oparciu o środki Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Więcej na ten temat znajdziecie u nas tu: Rewitalizacja parku

Katarzyna Beszczyńska

Zdjęcia (2)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
konserwator zbytków
konserwator zbytków 11.12.2017, 00:33
Poprzednimi i obecnym administratorem powinien zająć się prokurator i nie tylko nimi ,a również rzeczoznawcą i tym który przyjął ocenę stanu technicznego i kosztorys remontu. Już jest rozbierana . Dlaczego teraz??
ele
ele 12.10.2016, 14:20
obraz nędzy i rozpaczy!!!!!!!!!!!!!

Pozostałe