Zobacz, jak pracuje bydgoski ratusz

  • 25.05.2018, 10:17
  • KB
Zobacz, jak pracuje bydgoski ratusz KB archiwum
W najbliższą sobotę, 26 maja, zapraszamy mieszkańców do Urzędu Miasta Bydgoszczy na drzwi otwarte. Będzie okazja zwiedzić gabinety prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta, poznać tajemnice sali sesyjnej. Będzie też można na miejscu wypełnić wniosek i odebrać m.in. Kartę Seniora czy założyć Kartę Programu Bydgoska Rodzina 3+.

W święto Samorządu Terytorialnego, które upamiętnia wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku, Prezydent Rafał Bruski i Rada Miasta zapraszają na Drzwi Otwarte Ratusza, które odbędą się 26 maja (sobota), w godzinach od 12:00 do 16:00. Wstęp – oczywiście wolny.

Na mieszkańców czeka wiele atrakcji. Na parkingu przed Ratuszem, od godziny 12:30 do 13:30 odbędzie się pokaz psów służbowych bydgoskiej Straży Miejskiej. Ponadto Strażnicy Miejscy zaprezentują skuteczne metody samoobrony dla kobiet (nauka samoobrony dla kobiet odbędzie się bezpiecznie na materacach gimnastycznych). Każdy mieszkaniec będzie mógł także sprawdzić swoją wiedze o Bydgoszczy. O godzinie 13:30 zostanie zorganizowany specjalny konkurs. Wszystko przed ratuszem. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Od godziny 12:00 czekać na nich będą animacje prof. Ciekawskiego, a także gra miejska, malowanie twarzy, bańki mydlane, gry i zabawy stoliczkowe, konkursy i skręcanie balonów.

Tradycyjnie w Ratuszu szereg atrakcji. Oto niektóre z nich:
• możliwość obejrzenia medali i odznaczeń przyznawanych przez prezydenta Bydgoszczy i Radę oraz symbolicznych kluczy do bram miasta
• zwiedzanie sali sesyjnej i możliwość zapoznania się z elektronicznym systemem głosowania oraz okazja do zajęcia miejsca przewodniczącego za stołem prezydialnym
• zwiedzanie gabinetów prezydenta Bydgoszczy oraz przewodniczącego Rady Miasta
• okazja do porozmawiania z radnymi
• możliwość złożenia wniosku i odebrania na miejscu Karty Seniora czy Karty Programu Bydgoska Rodzina 3+
• wręczanie mieszkańcom Kopert Życia, której wypełnienie i umieszczenie w domu polecamy szczególnie osobom starszym czy mieszkającym samotnie
• stanowisko Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego – informacje o poprzednich edycjach, zasady, wnioski s. 101.
• stanowisko konsultacji społecznych dot. zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.
• konkurs wiedzy o Bydgoszczy z nagrodami (13.30, parking przed ratuszem)
• kurs samoobrony dla kobiet prowadzony przez Straż Miejską (12.30-13.30, parking przed ratuszem)
• pokaz psów służbowych bydgoskiej Straży Miejskiej (12.30-13.30, parking przed ratuszem)
• znakowanie rowerów (Procedura programu polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem typu „Engrawer”, oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr oraz wydaniu właścicielowi tzw. dowodu rejestracyjnego jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji. Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty: karta gwarancyjna, paragon zakupu, dokument tożsamości)

To oczywiście nie wszystko, co na ten dzień przygotowane zostało z myślą o bydgoszczanach, którzy zdecydują się złożyć wizytę w ratuszu. Serdecznie zapraszamy!

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe