Blisko 8,8 mln złotych na ścieżki rowerowe wokół Ronda Grunwaldzkiego

  • 16.02.2018, 13:10 (aktualizacja 16.02.2018, 13:35)
  • KB
Blisko 8,8 mln złotych na ścieżki rowerowe wokół Ronda Grunwaldzkiego Ścieżki rowerowe i rozbudowa Grunwaldzkiej
Nowa 7-kilometrowa trasa rowerowa powstanie wokół ronda Grunwaldzkiego i na Okolu. Inwestycja połączy centrum miasta z takimi osiedlami, jak Czyżkówko i Osowa Góra.

Nowe trasy zostaną wybudowane po obu stronach ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ul. Kraszewskiego. Kolejne ścieżki dla rowerów powstaną wokół ronda Grunwaldzkiego i będą połączone z trasą, która powstanie po przebudowie węzła Garbary.

W najbliższych latach będą dobudowane drogi rowerowe wzdłuż ul. Kruszwickiej i Focha.

Po zakończeniu inwestycji zajmiemy się rozbudową Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na osiedlach Czyżkówko i Osowa Góra.

Oprócz tego inwestycja zakłada przebudowę jak i budowę nowego oświetlenia, przebudowę i zabezpieczenie urządzeń energetycznych i teletechnicznych, przebudowę sygnalizacji świetlnej i urządzeń systemu ITS oraz budowę nowej jak i demontaż fragmentu istniejącej kanalizacji deszczowej. Zaplanowano też budowę nowej nawierzchni wraz z podbudową wlotu oraz wylotu ulicy Grunwaldzkiej (zniknie wysepka na styku Grunwaldzkiej i Focha).

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy zadania. ZDMiKP  poznał już oferty firm zainteresowanych realizacją inwestycji. Wyceniły one wartość prac na kwoty od 8,8 do 11,4 mln zł. Oceniana jest również gwarancja i termin realizacji pierwszego etapu zadania. Inwestycja będzie finansowana w oparciu o środki własne i dofinansowanie europejskie (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). Jej zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe