Prezydent Bruski pisze do posła Tomasza Latosa

  • 28.07.2017, 13:10 (aktualizacja 28.07.2017 14:31)
  • KB
Prezydent Bruski pisze do posła Tomasza Latosa KB archiwum
Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski skierował "List otwarty" do posła Tomasza Latosa. Sprawa dotyczy między innymi rozbudowy ulicy Kujawskiej.

Poniżej przedstawiamy treść listu:

„Ciemny lud to kupi…”

Panie Pośle, za dużo Pan ogląda narodowej telewizji tworzonej przez Pana kolegę partyjnego, Jacka Kurskiego - autora tytułowego cytatu. Ciemny lud nie kupił „naprawiania” Sądu Najwyższego, do którego tak bezkrytycznie chciał się Pan przysłużyć, nie kupi także Pańskich rzekomych zasług w rozbudowie ul. Kujawskiej.

Decyzję o pozyskaniu przez Miasto Bydgoszcz środków finansowych na tę inwestycję podjął poprzedni rząd jeszcze w 2014 roku. Wówczas także rozpoczął się proces przygotowania niezbędnych projektów, uzgodnień i pozwoleń. Uczestniczyło w tych pracach kilkadziesiąt osób – projektantów i urzędników. Pana na pewno wśród nich nie było. Zwoływanie zatem konferencji prasowej, tylko po to, by „ogrzać się” przy tym temacie jest co najmniej nieetyczne. Tym bardziej, że Pana koleżanki i koledzy, bydgoscy radni z klubu PiS, byli jednomyślnie przeciwni powstaniu tzw. związku ZIT, od czego uwarunkowane było otrzymanie wsparcia finansowego tej inwestycji ze środków unijnych.

Rozumiem Pana wewnętrzną potrzebę autokreacji, wolałbym jednak, by chwalił się Pan swoimi, a nie cudzymi sukcesami. To – niestety - nie pierwszy i pewnie nie ostatni taki przypadek. Aby nie zabrakło Panu pomysłów na kolejne konferencje prasowe podpowiem, że dzięki ZIT m.in.: kupimy co najmniej 21 tramwajów z bydgoskiej PESY, przeprowadzimy termomodernizację kilkudziesięciu szkół i przedszkoli, wybudujemy kilkanaście kilometrów dróg rowerowych, zbudujemy system park&ride, zmodernizujemy miejską sieć ciepłowniczą, odbudujemy Teatr Kameralny. Proszę jednocześnie zapamiętać, że obecny rząd do tych inwestycji nie dokłada z budżetu państwa ani złotówki. Zapłaci za większość tych inwestycji, tak krytykowana i obrażana przez  Pański rząd, Unia Europejska.

Z poważaniem Rafał Bruski – bydgoszczanin.

 

 

KB
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 30.07.2017, 23:57
Panie Bruski szczyci Pan swoimi osiągnięciami, ale dlaczego nie pochwali się Pan knotem przy ul. Dunikowskiego. Wszedł Pan Mieszkańcom z buciorami pod nos budując NFZ. Gdyby Pan miał choć krztynę wyobraźni to w tym miejscu powinien stanąć piętrowy garaż, który rozładowałby ciasnotę na przyległych ulicach, a tak powstała zawalidroga, która "umila" życie mieszkańcom. Jednak do trafnych decyzji trzeba mieć chociaż odrobinę mózgu
Wodnik
Wodnik 28.07.2017, 20:08
To jest żałosne, nie umiecie być politykami na poziomie. Targowica, targowisko, bazar.

Pozostałe