Collegium Medicum wraz z bydgoską policją szkolą "Małych Ratowników"

  • 01.06.2017, 09:50
  • KB
Collegium Medicum wraz z bydgoską policją szkolą "Małych Ratowników" KWP Bydgoszcz
Trzecioklasiści wzięli udział w pierwszych zajęciach pilotażowych pn. „Mały Ratownik". Szkolili ich bydgoscy policjanci i ratownicy medyczni. W zajęciach wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Solcu Kujawskim oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.

Program "Mały ratownik" realizowany jest w formie zajęć teoretycznych i praktycznych na podstawie zawartego porozumienia przez Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy insp. Sławomira Kosińskiego z Prorektorem Collegium Medicum w Bydgoszczy prof.dr.hab.Grażyną Odrowąż-Sypniewską.  

W ramach współpracy zajęcia dla dzieciaków z zakresu alarmowania służb prowadzili policjanci wydziału prewencji bydgoskiej komendy. Natomiast z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, ćwiczenia przeprowadzili ratownicy medyczni.

Projekt adresowany jest do dzieci w wieku 9-10 lat, czyli uczniów klas III szkół podstawowych. Dzieci w tym wieku miały już styczność z różnymi służbami, były uczestnikami różnego rodzaju pogadanek i znają podstawy, na których będą bazować realizatorzy spotkań. Dzięki zajęciom praktycznym uczniowie będą poszerzać posiadaną już wiedzę teoretyczną.

W ramach spotkania służby medyczne oraz policjanci zapoznali dzieci z sytuacjami kryzysowymi, pojęciem pierwszej pomocy, a także omówili wszystkie numery alarmowe, tj. 112, 997, 998, 999, udzielając instruktażu na temat prawidłowego przebiegu rozmowy z operatorem, podając przy tym wiele przykładów sytuacji, jakie można zgłaszać.

Podczas zajęć dzieci ćwiczyły pierwszą pomoc przedmedyczną korzystając z materiałów opatrunkowych, fantomów oraz ćwiczebnych defibrylatorów. Maluchy dowiedziały się również, co wchodzi w skład apteczki, a także nauczyły się rozpoznawać zagrożenia i odpowiednio na nie reagować.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe