Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Kolejne bydgoskie bulwary do rewitalizacji

Kolejny odcinek bulwarów będzie zachęcał do spacerów. Stanie się również ważnym połączeniem dla rowerzystów. Zlecamy zaprojektowanie i przebudowę nabrzeża Brdy od ul. Żabiej do nowych mostów Kazimierza Wielkiego. Wcześniej zleciliśmy rewitalizację odcinka od ul. Krakowskiej do Żabiej.
Kolejne bydgoskie bulwary do rewitalizacji

Autor: fot.: Materiały prasowe

- Przebudowa bulwarów to zadanie, które bydgoszczanie również uznali za jeden z inwestycyjnych priorytetów – podkreśla Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Wpisuje się w nasz zwrot ku wodzie. Dzięki tej inwestycji Bartodzieje, jedno z największych osiedli, otwieramy na Brdę. Tworzymy nie tylko nowe miejsce rekreacji, ale równocześnie zbudujemy ważną trasę rowerową, równoległą do ruchliwej ulicy Fordońskiej.

 

Zakres zlecanych prac obejmuje rewitalizację nabrzeża pomiędzy ul. Żabią i mostów Kazimierza Wielkiego. Zależy nam na wykorzystaniu w maksymalnym stopniu istniejącej zieleni oraz zastosowaniu w większym stopniu naturalnych materiałów do umocnienia brzegów. Inwestycja realizowana będzie w trybie „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca w pierwszej kolejności opracuje projekt, zdobędzie niezbędne pozwolenia, a następnie z marszu zacznie roboty budowlane.  Realizacja całego przedsięwzięcia po zawarciu umowy zajmie około 30 miesięcy. W jego zakres wchodzą między innymi:

·         prace agrotechniczne w ramach terenów zielonych,

·         przebudowa umocnienia nabrzeża,

·         budowę nowych asfaltowych ścieżek rowerowych, a także odcinków ścieżek pieszo-rowerowych łączących ul. Żabią z ul. Fordońską i przy mostach Kazimierza Wielkiego,

·         montaż nowoczesnego oświetlenia,

·         wyposażenie bulwaru w elementy małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, tablice informacyjne),

·         oznakowanie nowych ścieżek.

Z początkiem roku zawarliśmy umowę na przebudowę bulwarów na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Żabiej oraz rewitalizację Wyspy św. Barbary. Obecnie trwają zaawansowane prace projektowe. Realizacja robót budowlanych planowana jest na lata 2025-26. Więcej informacji o tej inwestycji znajduje się w „Raporcie nr 10”.

 

W ubiegłym roku zakończyła się przebudowa bulwarów na odcinku od mostu Bernardyńskiego do ul. Uroczej. Wcześniej miasto realizowało prace m.in. na odcinkach od mostów kolejowych do mostów „Solidarności” oraz na Starym Mieście i Wyspie Młyńskiej. Zadania związane z rewitalizacją brzegów prowadziliśmy również nad Kanałem Bydgoskim oraz w Starym Fordonie.

 

 Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
bezchmurnie

Temperatura: 18°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: MarkTreść komentarza: Pań popierał publicznie-w swoich tekstach tych którzy teraz chcą zabić poolskie mediaData dodania komentarza: 06.07.2024, 20:21Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: My pracownice Cafe Primo murem stoimy za szefem. Gwarantujemy,że jakość sprzedawanych przez nas lodów jest na najwyższym poziomie. Wiemy z jaką pasją i zaangażowaniem szef wykonuje swoją pracę ile serca i energii w to wkłada. Zapraszamy wszystkich świadomych konsumentów na pyszne lody i kawkę.Data dodania komentarza: 06.07.2024, 15:26Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: JanuszTreść komentarza: Z takiej pracowniczki pracodawca może być dumny !Data dodania komentarza: 06.07.2024, 00:50Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: PracownicaTreść komentarza: Pracuję w Cafe Primo już kilka lat. Pan Roman jest przede wszystkim człowiekiem, który robi to co kocha i robi to dla LUDZI, którzy przychodzą do Niego od wielu lat. Są goście przychodzący codziennie i tacy którzy przyjeżdżają np. z Gdańska za każdym razem jak tylko przyjeżdżają do Bydgoszczy lub przejeżdżają dalej. Szef zawsze sumiennie i z wielką starannością podchodzi do swojej pracy. Zawsze chętnie i z uśmiechem wita się z wszystkim, nie mniej często sam częstuje klientów swoimi wyrobami aby mogli zdecydować, który smak wybrać. Nieznajomość osoby, sytuacji i faktu, który miał miejsce a tylko odszukanie suchych faktów z kontroli dla taniej sensacji to szczyt bezczelności owej Pani. Gdyby tak łatwo oszukiwał ludzi swoimi FAŁSZYWYMI wyrobami, myślę że już dawno nie miały byśmy gdzie pracować. To właśnie dla tej jakości lodów, sumienności w ich wykonaniu z produktów najwyższej jakości, ustawiają się te kolejki. Mam nadzieję, że nadal ludzie będą używać rozumu i nie dadzą zamydlić sobie oczu tanią sensacją i kiepską prowokacją. Zapraszam serdecznie i niezmiennie życzymy smacznego.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:11Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: andrzejaroslavTreść komentarza: Nie pierwszy to toruński "smaczek" podszczypujący złośliwie sąsiada. Ale skoro podejmujący uwagi kontroli sprzed roku, to czy znaczy to, że w sezonie ogórkowym trzeba sięgać po "odgrzewane kotlety" z ubiegłego roku ? Nic świeższego ? Ot ! Taka bezinteresowna, toruńska złośliwość na poziomie kibolstwa z zawodów żużlowych...Data dodania komentarza: 04.07.2024, 19:06Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowiAutor komentarza: Leszek SobkowskiTreść komentarza: Po lody do Zaułka : chodziłem, chodzę i będę chodził.Data dodania komentarza: 04.07.2024, 14:42Źródło komentarza: Na lody tylko do Cafe Primo! Nie dajcie się zwieść hejtowi
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama