Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Centrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych

Nowe linie tramwajowe na Szwederowo oraz rozbudowa pętli w Myślęcinku

Trwają intensywne prace związane z projektami dla nowych linii tramwajowych na Szwederowo oraz rozbudową pętli w Lesie Gdańskim. Zapraszamy do obejrzenia pierwszych wizualizacji nowoczesnej infrastruktury tramwajowej, która powstanie w Myślęcinku.
Nowe linie tramwajowe na Szwederowo oraz rozbudowa pętli w Myślęcinku

Autor: fot.: Materiały prasowe

- Jesteśmy coraz bliżej finału wymiany całej floty tramwajowej – podkreśla Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – W ciągu najbliższych 12 miesięcy po mieście kursować będą wszystkie z 40 zamówionych wcześniej niskopodłogowych pojazdów. Jednocześnie rozbudujemy w najbliższych latach torowiska. Pozyskaliśmy już środki na budowę nowej linii na Szwederowo oraz rozbudowę pętli w Lesie Gdańskim. Podpisaliśmy też umowę na modernizację torów wzdłuż ul. Toruńskiej, pomiędzy nowym mostem i zajezdnią. Działamy nad pozyskaniem kolejnych funduszy, które pozwolą m.in wyremontować torowisko od zajezdni w kierunku Stomilu. Kolejnym krokiem będzie budowa nowych tras przez Bocianowo i wzdłuż ul. Wyszyńskiego, dla których przygotowane mamy koncepcje skonsultowane z mieszkańcami.

 

Trzy tory w Lesie Gdańskim

Trwa projektowanie przebudowy pętli tramwajowej „Las Gdański" w Myślęcinku. Powstaną kolejne odcinki zielonych torowisk, przystanki porośnięte roślinami, przebudowana zostanie też część ul. Rekreacyjnej. Projektanci w ostatnich tygodniach opracowali między innymi wizualizacje zmiana jakie towarzyszyć będą tej inwestycji. Dzięki realizacji tego zadania trzy linie kursujące do Myślęcinka będą miały własne perony i będą mogły wymijać się przed wjazdem na odpowiedni peron. Inwestycję ma już zapewnione finansowanie z europejskich środków. Więcej szczegółów na temat zaawansowania prac znajduje się TUTAJ.

 

Nowa trasa przez Szwederowo 

Trwa projektowanie nowej linii tramwajowej z ronda Kujawskiego do pętli przy ul. Bielickiej. Do dokumentacji wprowadzanych jest wiele innowacyjnych rozwiązań. Na ul. Solskiego powstaną zielone torowiska oraz przystanki z roślinami rosnącymi na dachach. Te rozwiązania wybraliśmy do realizacji po szerokich konsultacjach z mieszkańcami. Projektanci dużą część pracy opierają na własnych pomiarach i wizjach lokalnych w terenie. Na budowę tej trasy zabezpieczyliśmy już europejskie fundusze. Docelowo linia zostanie wydłużona przez ul. Piękną i Kruszwicką do ronda Grunwaldzkiego. Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

 

Torowisko wzdłuż ul. Toruńskiej do przebudowy

W lutym b.r. podpisaliśmy umowę na modernizację torowiska wzdłuż ul. Toruńskiej, od nowych mostów Kazimierza Wielkiego do zajezdni. Wykorzystamy przy tej inwestycji również unijne dofinansowanie. Prace budowlane realizowane będą w przyszłym roku. Rozpoczęło się projektowanie. Intensywnie zabiegamy o pozyskanie dodatkowych środków, by zlecić prace na kolejnym odcinku trasy w kierunku Stomilu. Więcej informacji o tym zadaniu znajduje się w Raporcie nr 1.

 

Tory na Bocianowie i Bartodziejach

W opracowanych w ostatnich latach koncepcjach uwzględniliśmy budowę połączenia tramwajowego pomiędzy pętlą Rycerska a ulicą Gdańską za pomocą dwutorowej linii tramwajowej wzdłuż planowanej ulicy Nowoświeckiej . Skróci ona podróż środkami transportu publicznego z północnej części miasta do Śródmieścia. Dodatkowo przyczyni się do skróceniu czasu dojazdu do dworca kolejowego Bydgoszcz Główna, a także do rewitalizacji osiedla Bocianowo. Takie rozwiązanie jest spójne z uchwalonym ostatnio miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla tej części miasta. Opracowana została również koncepcja związana z budowa torowiska wzdłuż ul. Wyszyńskiego pomiędzy pętlą Bielawy, a rondem Fordońskim. Realizacja tej inwestycji zapewni sprawniejsze połączenie centrum Bydgoszczy przez licznie zamieszkane osiedla Bielawy oraz Bartodzieje z ulicą Fordońską i za jej pośrednictwem z osiedlem Fordon. Umożliwi również lepszy dojazd do obiektów zlokalizowanych przy ulicy Chodkiewicza, takich jak: Wojewódzki Szpital Dziecięcy, Wojewódzka Komenda Policji, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego oraz powstający nowy kampus Akademii Muzycznej.Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Renata 13.04.2024 13:16
Kiedy wreszcie doprowadzony będzie do porządku bulwar między mostem tramwajowym a Astorią, teraz tam jest błoto, błoto i jeszcze raz błoto. Gdzie są służby miasta, monitoring wcześniej wykonanych prac. Nie ma. Zrobione i na tym koniec. Skandal.

K.k 09.04.2024 23:11
Zamiast wymienić wszystkie tramwaje i skończyć to co zaczęliście robić to bierzecie się do nowych rzeczy najlepiej by się przydały normalne chodniki do chodzenia a nie ze ludzie chodzą po szortach albo po ulicach z wózkiem bo chodnika nie umiecie zrobić normalnie prędzej to dzieci sobie zrobią krzywdę niż naprawicie chodniki

bezchmurnie

Temperatura: 13°CMiasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 4 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCentrum Doskonalenia Umiejętności Egzaminacyjnych
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: FreitTreść komentarza: koszmar!!Data dodania komentarza: 06.05.2024, 15:22Źródło komentarza: Idźmy na wyboryAutor komentarza: MalinaTreść komentarza: Nie używajnym wulgaryzmów. Jest to klasyczny artykuł reklamowy i każdy ma prawo się sprzedawać. Znam to miejsce - teraz pełno komarów od tego stawu. Właściciel hotelu mógłby zrobić opryskData dodania komentarza: 06.05.2024, 06:08Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: od kiedy jest restauracja gruzińska w Tyrolu przestałem tam jeździć. To żarcie jest nie jadalne. szkoda, że zamknęła się wcześniejsza kuchnia, teraz to żart!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 22:21Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: MelomanTreść komentarza: Wojciu, ja widzę, że za michę żarcia jesteś w stanie napisać wszystko, ale te twoje wypociny są ch... warte, redaktorzyno czwartoligowaData dodania komentarza: 03.05.2024, 10:02Źródło komentarza: „ŻYCIE GRUZJI” – kulinarna doskonałośćAutor komentarza: WeltTreść komentarza: DnoData dodania komentarza: 02.05.2024, 11:59Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu przy Pięknej i SolskiegoAutor komentarza: KlausTreść komentarza: Redaktorze.... co Pan jara?!.. że takie ściemy Pan wistuje?? Garbary, Śląska, Jasna, Łokietka, Czarna Droga, Kozi Rynek, Graniczna Grottgera - co Pan wie o tym Fyrtlu??Data dodania komentarza: 30.04.2024, 14:56Źródło komentarza: Garbary pięknieją
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama