Seniorzy z bydgoskich Wyżyn bezpieczniejsi dzięki Policji

  • 28.04.2017, 09:55
  • KB
Seniorzy z bydgoskich Wyżyn bezpieczniejsi dzięki Policji KWP Bydgoszcz
Oszustwa metodą na wnuczka, aplikacja „Moja Komenda” oraz program „Dzielnicowy bliżej nas” to główne tematy omówione podczas spotkania policjantów z komisariatu na Wyżynach z seniorami z tego rejonu. Wszystko dzięki współpracy z Radą Osiedla „Wyżyny” reprezentowanej przez Pana Piotra Kozłowskiego.

Pierwsze spotkanie z seniorami skupionymi w Związku Emerytów i Rencistów Koło „Wyżyny”, reprezentowanym przez Panią Agnieszkę Pawlikowską – przewodniczącą tego Koła, odbyło się (26 kwietnia 2017) w siedzibie Rady przy ul. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. W spotkaniu wziął udział Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny mł. insp. Adam Jarosz oraz dzielnicowi z tego rejonu.

Tematem przewodnim spotkania  była problematyka dokonywania lub usiłowania dokonania oszustw metodą „na wnuczka” lub pokrewnych metod popełniania tego rodzaju przestępstw. Podczas spotkania z osobami starszymi policjanci omówili sposoby dokonywania oszustw, jednocześnie wskazując sposoby przeciwdziałania tego rodzaju czynom.

W celu zobrazowania tematu mundurowi zaprezentowali materiał multimedialny dotyczący tej problematyki. Omówili również konkretne przypadki oszustw, do których doszło w tym roku na terenie bydgoskich Wyżyn.

Ponadto, dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych obejmującego Wyżyny: asp. szt. Jakub Górski oraz asp. szt. Piotr Jaroć prezentując swoje sylwetki i rejony odpowiedzialności, omówili także sposoby kontaktowania się z nimi. Wskazali przy tym na możliwości kontaktu przy pomocy aplikacji „Moja Komenda”, a także omówili zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Seniorom wręczyli także ulotki dotyczące omawianej problematyki.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, m.in. Pan Piotr Kozłowski, który zaprezentował zasady funkcjonowania numeru alarmowego 112.

Kolejne spotkanie dzielnicowych KP Bydgoszcz-Wyżyny z seniorami zaplanowano w maju i będzie ono dotyczyło oszustw internetowych oraz bezpieczeństwa w Internecie.

KB

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe