Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Bydgoskie przejścia dla pieszych pod okiem kamer

Policjanci z bydgoskiej „drogówki" po raz kolejny przeprowadzili działania w mieście, wykorzystując Mobilne Centrum Monitoringu. To narzędzie pomaga im w ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez kierujących, ale również przez pieszych użytkowników dróg. Tym razem pod lupę policjanci wzięli przejścia dla pieszych.
Bydgoskie przejścia dla pieszych pod okiem kamer

Autor: KWP Bydgoszcz

Wczoraj (06.04.2017) od rana policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego obserwowali przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Granicznej oraz przy ulicy Poznańskiej (na wysokości ulicy Chwytowo). Bezpieczeństwo pieszych to jedno z priorytetowych zadań funkcjonariuszy „drogówki". Przepisy ruchu drogowego jasno regulują  zasady zachowania  na przejściach dla pieszych. Kierowcy są zobowiązani  do zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia, a w szczególności ustąpić pierwszeństwa pieszym  znajdującym się na przejściu.

Do działań wykorzystano Mobilne Centrum Monitoringu, które obserwowało sytuacje na przejściach dla pieszych i namierzało osoby łamiące obowiązujące przepisy w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zwracali uwagę m.in. na nieudzielanie pierwszeństwa pieszym, omijanie pojazdu ustępującego pierwszeństwa pieszym, czy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. Wszystko po to by eliminować nieprawidłowe zachowania kierowców względem pieszych i pieszych względem kierowców.

W trakcie czterogodzinnych działań, policjanci ruchu drogowego nałożyli na kierujących pięć mandatów karnych za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Wobec jednego z kierowców zastosowali pouczenie. W ręce mundurowych wpadł również pieszy, który za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej został ukarany mandatem karnym.

Oprócz przestrzegania przepisów ruchu drogowego ważne jest także wzajemne zrozumienie i poszanowanie wszystkich grup uczestników ruchu drogowego. Każdy z nas ma prawo do znajdowania się na drodze, poruszania się po niej, a przede wszystkich każdy z nas ma prawo do bycia na tej drodze bezpiecznym.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 12°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 17 km/h

STARY RYNEK

ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Anna NTreść komentarza: Zapraszamy! :) https://www.facebook.com/events/1908209626739337Data dodania komentarza: 8.12.2025, 17:26Źródło komentarza: Świąteczny Dzień Rodziny z ChSD Bydgoszcz - wspólne popołudnie dla całych rodzin [PATRONAT]Autor komentarza: EwaTreść komentarza: Wrzućcie go na wykrywacz kłamstwData dodania komentarza: 3.12.2025, 20:41Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: LudekTreść komentarza: Szkoda, że taka osobowość jak Krzysztof i prowadzona przez niego działalność nie jest wpierana przez władze lokalne. A wręcz celowe utrudnianie i rzucanie kłód pod nogi. Bardzo przykre. Znam Krzysztofa i wiem że nikogo w potrzebie nie zostawi. Skąd taka wrogość lokalna wobec niego nie wiem.Data dodania komentarza: 2.12.2025, 20:43Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: BydgoszczaninTreść komentarza: SUPER POSTAWA!! Pewnie reszta stała i nagrywała zamiast pomóć!Data dodania komentarza: 1.12.2025, 17:53Źródło komentarza: Komendant OSP uratował mężczyznę z płonącej altany w BydgoszczyAutor komentarza: MalikTreść komentarza: WSG i XYZ zawsze górą !Data dodania komentarza: 1.12.2025, 13:28Źródło komentarza: Bydgoscy wojownicy walczyli w Sambo i JudoAutor komentarza: KarolTreść komentarza: BrawoData dodania komentarza: 1.12.2025, 13:16Źródło komentarza: Bydgoscy wojownicy walczyli w Sambo i Judo
Reklama
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama