Niezwykłe targi turystyczne w Bydgoszczy, "Travel and Taste" 2017

  • 05.04.2017, 10:56
  • KB
Niezwykłe targi turystyczne w Bydgoszczy, "Travel and Taste" 2017 materiały organizatora
Travel and Taste – Podróże, Kulinaria, Wino” – to międzynarodowe przedsięwzięcie organizowane już po raz drugi przez Bydgoską Lokalną Organizacją Turystyczną „ByLOT” oraz Klaster Turystyczny Obszaru BIT w Hali „Łuczniczka” w przy ul. Toruńska 59 w Bydgoszczy, w dniach 7-9 kwietnia 2017.

Patronem Targów jest Pan Rafał Bruski - Prezydent Miasta Bydgoszczy.
„Travel and Taste” – to okazja do poznania atrakcji i bogatych możliwości  województwa kujawsko-pomorskiego oraz innych regionów Polski i Europy. To także okazja do prezentacji oferty organizacji turystycznych, biur podróży, lokalnych producentów.
Sukces zeszłorocznej i zainteresowanie obecną edycją stanowi niezaprzeczalny dowód, iż tego rodzaju przedsięwzięcia posiadają ogromny potencjał i cieszą się nieprzeciętnym zainteresowaniem zarówno wśród odwiedzających, jak i wystawców.
Wzorem poprzedniego roku chcemy zaprezentować również ofertę kraju partnerskiego, którym w roku bieżącym jest Ukraina.
Pierwszy dzień targów, to dzień przeznaczony głównie dla przedstawicieli branży, mający na celu nawiązanie trwałych kontaktów partnerskich o charakterze biznesowym, wzajemne poznanie swojej oferty i wypracowanie wspólnej propozycji- pakietu usług.  Do odwiedzenia Targów w tym dniu zaprosimy w szczególności biura podróży, touroperatorów, organizatorów wycieczek szkolnych, hotelarzy, łącznie około 800 podmiotów. 
Wszystkie dni są dniami otwartymi dla indywidualnych odwiedzających,  a wstęp na Targi jest bezpłatny (w I edycji Targów wzięło udział 83 wystawców i  odwiedziło je  ok. 6000 osób).
Targi odbędą się w HSW Łuczniczka w Bydgoszczy i będą prezentować  6 bloków:
1. Kulinaria regionu kujawsko-pomorskiego  planowana jest również prezentacja  kulinariów Ukrainy,
2. Atrakcje turystyczne regionu kujawsko-pomorskiego,
3. Atrakcje turystyczne zaprzyjaźnionych regionów  w tym Ukrainy,
4. Winnice i wina oraz piwa krajowe, i zagraniczne,
5. Turystyka aktywna,
Wystawcy pogrupowani zostaną w trzy bloki tematyczne :
TRAVEL, w założeniu skupiać ma się na ukazaniu walorów regionów lokalnych, jak również dość odległych, m.in. Ukrainy. Wystawcy będą mieli niepowtarzalną okazję, aby przybliżyć nieznane dotąd kierunki podróży lub pomóc w odkrywaniu na nowo poznanych już destynacji, atrakcji turystycznych oraz usług towarzyszących, m.in. noclegowych czy transportowych.
TASTE, to tradycyjne produkty, stanowiące rozpoznawalny znak nie tylko na mapie regionu, ale w całej Polsce, jak również za granicą.
WINO, które stanowiło będzie odrębny dział skupiający się wokół oferty przedstawionej przez lokalne winnice jak i importerów win. Jako, iż enoturystyka z roku na rok zyskuje coraz większe grono zwolenników.
 Dla wystawców przewidziany jest konkurs o Grand Prix Targów w kategorii podróże oraz w kategorii Kulinaria/Wina.

 Całość oferty urozmaicą występy artystyczne.

Wydarzenie podzielone jest na trzy bloki tematyczne – tak, aby każdy z odwiedzających mógł doświadczyć różnych elementów turystyki – podróży, kulinariów oraz przygody ze smakami wina.

Podróże

Organizatorzy chcą stworzyć możliwość poznania oferty dla turystów indywidualnych i nawiązania kontaktów dla branży. Targi będą okazją do poszerzenia oferty o nowe kierunki i produkty. Kilkudziesięciu wystawców przygotuje propozycje wyjazdów, hoteli, atrakcji turystycznych, przejazdów.

Kulinaria i wino

W dzisiejszej turystyce ważne jest nie tylko poznawanie i odkrywanie zabytków. Wiemy, że coraz większą rolę odgrywają kulinaria. Turyści poznają miejsca poprzez kulturę, lokalne smaki, czy wina produkowane z pasją.

Na  imprezie będzie możliwość poznania tych miejsc, producentów wina, którzy prócz produkcji wina świadczą usługi noclegowe – tak, aby cała oferta była spójna i ciekawa.

Ważne informacje

Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Godziny otwarcia Tragów:

7 kwietnia ( piątek)      godz. 11:00-18:00

8 kwietnia (sobota)      godz. 10:00-17:00

9 kwietnia (niedziela)  godz. 10:00-16:00

Występy artystyczne

piątek – 7 kwietnia godz. 16:00-18:00

sobota, niedziela 8 i 9 kwietnia godz 12:00-14:00

Dla dzieci przewidziano atrakcje w postaci pirackiej wyspy utworzonej z dmuchańców oraz

niespodzianki, które przygotowali ModraSova i Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.

Żywe Muzeum Piernika oraz Dom Legend i Bunkier Wisła będą prezentowały swoje oferty  tylko w sobotę

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe