Uczniowie budują pojazdy elektryczne z Politechniką Bydgoską

  • 08.06.2022, 11:25
  • KB
Uczniowie budują pojazdy elektryczne z Politechniką Bydgoską Materiały prasowe
9 czerwca 2022 roku na Politechnice Bydgoskiej odbędzie się finał konkursu eWIM – projektuj i buduj z nami pojazd elektryczny. Uczniowie z ponad 20 szkół ponadpodstawowych stworzą konstrukcje, które rywalizować będą w dwóch konkurencjach: design oraz sprawnościowej.

W ramach konkursu zespoły mają za zadanie zbudować pojazdy na podstawie deskorolki elektrycznej. W konkurencji design ocenie wizualnej podlegać będzie nieszablonowość i estetyka wykonanych rozwiązań. Zwycięzcą kategorii zostanie zespół, który otrzyma największą liczbę punktów przyznaną przez członków komisji konkursowej.

 

Slalomy, tunele, rampy to tylko niektóre z wyzwań, jakie będą stały przed kierowcami podczas pokonywania toru przeszkód. W kategorii sprawnościowej liczyć się będzie najkrótszy czas.

 

Celem wydarzenia jest promowanie kierunków technicznych wśród uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczniowie poprzez udział w konkursie mają szansę zobaczyć, na czym polega praca inżynierów, której nieodłącznym elementem jest ciekawość świata, kreatywność i motywacja.

 

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Inżynierii Mechanicznej Politechniki Bydgoskiej, który w ten sposób zachęca uczniów do podejmowania nauki na wyższych etapach edukacji.

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe