Podpisano umowę na budowę Bydgoskiego Centrum Seniora

  • 14.12.2021, 12:38
  • KB
Podpisano umowę na budowę Bydgoskiego Centrum Seniora UM Bydgoszcz
Rozstrzygnięto przetarg na przebudowę obiektu przy ul. Dworcowej 3, gdzie powstanie Bydgoskie Centrum Seniora. Wygrała go firma Kontbud sp. z o.o. Wczoraj, (13.12) zastępca prezydenta Michał Sztybel podpisał umowę z wykonawcą.

Bydgoskie Centrum Seniora będzie się mieścić w samym centrum, przy ul. Dworcowej 3. Seniorzy będą mogli w tym miejscu korzystać z ogólnodostępnej przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób starszych. W budżecie miasta zabezpieczyliśmy na ten cel 2 miliony złotych.

 

- Cieszę się, że w Bydgoszczy powstanie kolejne miejsce, w którym bydgoszczanki i bydgoszczanie będą mogli rozwijać swoje pasje i spędzać wolny czas. Od ponad 3 lat w swoje progi zaprasza Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu. Różnorodność inicjatyw, które są podejmowane w BCOPW jest niezliczona. Ze względu na sukces tego miejsca, postanowiliśmy rozwijać tę formułę i tworzyć kolejne obywatelskie przestrzenie - mówi prezydent Rafał Bruski.

 

Wyrobisz Kartę Seniora, napijesz się kawy
Na parterze znajdzie się mała kawiarnia oraz mobilne stanowisko do obsługi spraw urzędowych. Bydgoscy seniorzy będą mogli śmiało przyjść tutaj ze swoimi wnukami, które w czasie załatwiania niezbędnych formalności skorzystają z kąciku zabaw dla dzieci. Ci, którzy postanowią spędzić w centrum więcej czasu, będą mieli do dyspozycji stanowisko bookcrossingowe - miejsce, gdzie bezpłatnie wypożyczą książkę.

 

Kluby seniora mile widziane
Na Dworcową 3 przeniesie się Bydgoskie Biuro Seniora, które zostanie zlokalizowane na piętrze. Na pierwszej kondygnacji znajdzie się także sala konferencyjna dla 50 osób oraz mniejsza salka szkoleniowa. Dostęp do tych przestrzeni będą miały także osoby z niepełnosprawnościami - w budynku zostanie zainstalowana winda. W tym miejscu będą mogły odbywać się wystawy, spotkania lub szkolenia i warsztaty. Sale Centrum udostępniane będą rotacyjnie zainteresowanym klubom seniora i organizacjom działającym na rzecz osób starszych.

 

Najpierw remont
Bydgoskie Centrum Seniora powstanie w kamienicy, której pomieszczenia wymagają generalnego remontu. Poza wymianą instalacji i odnowieniem wnętrza, zasadniczą zmianą będzie instalacja windy. Wymieniona zostanie cała stolarka okienna i drzwiowa. Otwory drzwiowe zostaną powiększone, wyremontowany zostanie też balkon. Część ścian zostanie wyburzonych. Wiodącym motywem kolorystycznym będzie drewno łączone z bielą lub odcieniami beżu.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe