Przy Bielickiej powstanie rondo

  • 18.10.2021, 15:05
  • KB
Przy Bielickiej powstanie rondo UM Bydgoszcz
Jak podaje ZDMiKP, korkujące się skrzyżowanie ulic Inowrocławskiej i Bielickiej na Szwederowie, gdzie dochodziło do kolizji będzie przebudowane na rondo. W tym miejscu doświetlone będą również nowe przejścia dla pieszych.

Prace rozpoczęły się 18 października i potrwają około 2 miesięcy. Inwestycję do realizacji wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski.
 

Duże natężenia ruchu samochodów i autobusów oraz spory ruch pieszy na ul. Inowrocławskiej przy ul. Bielickiej, powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji na drodze.
W ostatnich latach w tym miejscu powstała wyspa rozdzielająca, dodatkowe oznakowanie poziome, znaki aktywne oraz znaki na dużych odblaskowych tablicach.
Wielu kierowców nadal miało jednak problem z włączenie się do ruchu od strony ul. Bielickiej.

 

Na połączeniu ulic Inowrocławskiej i Bielickiej wybudujemy więc niewielkie rondo. Przebudowane zostaną też pobliskie chodniki. 
W bardziej widoczne miejsca przesunięte zostaną dotychczasowe przejścia dla pieszych. Od strony ulicy Inowrocławskiej dobudowane zostanie też dodatkowe przejście, które skróci pieszym dojście do pobliskich sklepów.

Po zakończeniu prac drogowych, wszystkie przejścia przy rondzie zostaną doświetlone. 

Uwaga będą zmiany w organizacji ruchu.
Chcąc zachować płynność ruchu pojazdów na tym odcinku, prace będą prowadzone w 4  następujących po sobie etapach.

Każdy z nich będzie związany ze zmianą dotychczasowej organizacji ruchu. 

(ZDMiKP)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
operator
operator 19.10.2021, 09:48
Czy ktoś może wie, gdzie w Bydgoszczy można kupić polskie koparko-ładowarki Waryński lub HSW - nowe lub używane? Ostatnio jest duży popyt na zagraniczny sprzęt, a dostawy są słabe. A słyszałem, że sprzęt Waryńskiego jest całkiem dobry np. silniki mają od John Deere.

Pozostałe