Powstanie nowy posterunek w powiecie bydgoskim

  • 29.09.2021, 11:29
  • KB
Powstanie nowy posterunek w powiecie bydgoskim KWP Bydgoszcz
Wszystko zmierza w dobrym kierunku. W Niemczu powstanie nowy obiekt - posterunku policji. List intencyjny w tej sprawie podpisali Wójt Gminy Osielsko i Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy. Od czasu zlikwidowania posterunku w Osielsku w roku 2013, działał jedynie punkt przyjęć interesantów.
List intencyjny, wyrażający wolę współpracy przy realizacji przedsięwzięcia polegającego na budowie siedziby Posterunku Policji w Niemczu został podpisany w dniu 28.09.2021 r. Wójt Gminy Osielsko Pan Wojciech Sypniewski oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski złożyli swoje podpisy pod tą istotną deklaracją.

Sygnatariusze listu, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców, a przede wszystkim zapewnienie miejsca obsługi interesantów, jako konieczne uznali budowę nowej siedziby Posterunku Policji w Niemczu, w gminie Osielsko.

W tym celu, Gmina Osielsko zadeklarowała przekazanie policji działki o powierzchni 1.749 m2 stanowiącej własność Gminy Osielsko, położonej w Niemczu przy ulicy Bydgoskiej.
Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy natomiast zobowiązała się do zbudowania na tej działce posterunku policji. Zasięgiem swojego działania jednostka ta obejmować będzie gminę Osielsko i wszystkie jej sołectwa, a warunki obsługi interesantów, a także pracy policjantów zmienią się diametralnie.
KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe