Toruń: Ruszają przetargi na wszystkie odcinki S10

  • 22.07.2021, 21:46
  • Źródło: PAP MediaRoom/Toruń
Toruń: Ruszają przetargi na wszystkie odcinki S10 fot.: Magdalena Winiarska
Ogłoszono już przetargi na realizację wszystkich odcinków drogi ekspresowej S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem.

Informację o ogłoszeniu przetargów na 4 odcinki realizacyjne drogi ekspresowej S10 Bydgoszcz-Toruń podano podczas briefingu prasowego, jaki odbył się w dniu 16 lipca 2021 roku.

- Miło jest mi poinformować, że został już ogłoszony ostatni przetarg na drogę ekspresową S10 łączącą największe miasta regionu, na którą tak bardzo czekają jego mieszkańcy – poinformował poseł Łukasz Schreiber.

Droga ekspresowa S10 stanowi jedno z głównych połączeń drogowych w Polsce i jest elementem transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Docelowo połączy Szczecin, Piłę, Bydgoszcz, Toruń, oraz Płońsk z Obwodnicą Aglomeracji Warszawskiej. Będzie więc najszybszą trasą łączącą Szczecin z Warszawą. Dzięki wybudowaniu S10 ruch tranzytowy z mocno obciążonej drogi krajowej nr 10 zostanie przeniesiony na nowoczesną drogę szybkiego ruchu.

Część drogi S10 pomiędzy Bydgoszczą a Toruniem została podzielona na cztery odcinki:
•    Bydgoszcz Południe – Emilianowo,
•    Emilianowo – Solec,
•    Solec – Toruń Zachód,
•    Toruń Zachód – Toruń Południe.

- Dzięki budowie długo oczekiwanej trasy S10 łączącej Bydgoszcz z Toruniem podniesie się komfort życia mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Poprawie ulegnie m.in. skomunikowanie Bydgoszczy z autostradą A1, a także Torunia z portem lotniczym w Bydgoszczy i drogą ekspresową S5 - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Cała trasa będzie miała około 50 km długości. Powstanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Rozpoczęcie prac budowlanych jest planowane w 2023 r., a udostępnienie drogi do ruchu w 2026 r.

Źródło: PAP MediaRoom/Toruń

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe