Majówka na tarasie Młynów Rothera [FOTO]

  • 29.04.2021, 14:41
  • KB
Majówka na tarasie Młynów Rothera [FOTO] UM Bydgoszcz
Kiedy zniknął amfiteatr, a teren wokół Młynów został uporządkowany, zobaczyliśmy inwestycję w pełnej krasie. Już od soboty, 1 maja będziemy oglądać Wyspę Młyńską z nowej perspektywy – z tarasu, przy dźwiękach szumiącej wody.

- To była ruina budowlana, a teraz świeci pełnym blaskiem i jest perłą architektury, która dopełnia Salon i serce Miasta- Wyspę Młyńską. Cieszę się, że możemy wreszcie – chociaż częściowo – oddać to wyjątkowe miejsce mieszkańcom - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Kolejny etap to wypełnienie tego szczególnego budynku treścią, z której będziemy mogli czerpać wiedzę. To ma być wizytówka naszego miasta.

Instytucja zarządzająca Młynami Rothera otrzymała obiekt w stanie „deweloperskim”. Rozpoczyna drugi etap inwestycji. To wyjątkowy moment, kiedy industrialną architekturę podziwiać można w czystej postaci. W trakcie wakacji mieszkańcy będą mogli zwiedzać zabytek i podziwiać panoramę miasta z tarasu widokowego.

Przetarg na pierwsze lokale gastronomiczne – kawiarnię na tarasie i lodziarnię w budynku dawnych łazienek ogłoszony zostanie już w maju br. Jest szansa, że zostaną otwarte jeszcze w tym sezonie. Lada dzień ruszą też przetargi na wyposażenie wnętrz. Kolejne części obiektu będziemy oddawać do użytku kolejno: spichrz zbożowy – początek 2022, Młyn Rothera (budynek centralny) – koniec 2022, spichrz mączny – połowa 2023. Pierwsza planowaną wystawę stałą będziemy mogli zwiedzić na początku przyszłego roku. A już od soboty zapraszamy na taras z fontanną.

- To dopiero przedsmak tego, co taras zaoferuje nam w przyszłym sezonie - mówi dyrektor Parku Kultury w Młynach Rothera Sławomir Czarnecki. - W tym roku przyjrzymy się temu, w jaki sposób użytkownicy korzystają z tarasu, gdzie się gromadzą, jakie są ich potrzeby. Na podstawie zebranych informacji przygotujemy wytyczne do zaprojektowania docelowego zagospodarowania tarasu. Konkurs na projekt ogłosimy w tym roku.

Na razie, ze względu na ograniczenia sanitarne, taras posłuży nam jedynie do samodzielnego spacerowania. Park Kultury ma jednak wiele pomysłów, jak dodatkowo ożywić to miejsce w przyszłości. W planie są m. in. plenerowe pokazy filmów, targi śniadaniowe, rodzinne warsztaty czy kameralne koncerty.

 

KB

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe