W gronie najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce znalazła się Bydgoszcz

  • 29.03.2021, 16:44
  • KB
W gronie najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce znalazła się… fot. ilustracyjna
Jak podaje BARR, Bydgoszcz po raz kolejny znalazła się wśród najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce według European Business Services Association. Obecność naszego miasta na tzw. krótkiej liście nominowanych w konkursie CEE Bussiness Services Awards 2021, w kategorii Most “Dynamically Developing” City – Poland, podkreśla znaczenie Bydgoszczy dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce

Świat w czasie pandemii szybko się adaptuje i dynamicznie przechodzi w kierunku pracy zdalnej i nowych form komunikacji. Z myślą o tych procesach, Bydgoszcz przyciąga firmy tradycyjnie skupione w największych aglomeracjach. Koncepcję „Pracuj z dowolnego miejsca” miasto chce dostosować do koncepcji „pracuj z Bydgoszczy”, mając do zaoferowania korporacjom zasoby wysoko wykwalifikowanej i zmotywowanej puli bydgoskich talentów, niezagospodarowanej do tej pory przez wielu globalnych graczy. Realizacja takiej koncepcji wpływa na dynamikę wzrostu Bydgoszczy.

Od 10 lat miasto sukcesywnie buduje swoją pozycję jako jedna z czołowych lokalizacji dla działalności  sektora usług dla biznesu. Dzięki działaniom między innymi Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, branża w mieście zatrudnia blisko 10 tys. osób. Doliczając liczne lokalne firmy informatyczne i finansowe, często świadczące usługi dla międzynarodowych klientów, liczba ta wrasta do blisko 12 tys. osób. Stały rozwój dotychczasowych inwestorów w połączeniu z udanymi wejściami nowych, pozwala Bydgoszczy śmiało konkurować nawet o najbardziej zaawansowane projekty. Specjalizacja w branży IT potwierdziła solidność tej lokalizacji i pozwoliła na dalszą ekspansję sektora pomimo pandemii.

„Bydgoszcz dąży do tego, aby stać się jeszcze bardziej rozpoznawalna wśród korporacji, które nie posiadają fizycznie oddziałów w mieście. Wielu naszych mieszkańców nieprzerwanie świadczy usługi dla centralnych ośrodków w Gdańsku, Krakowie czy Warszawie, budując tym samym zaufanie do lokalnych możliwości. Mamy nadzieję, że w dłuższej perspektywie przyniesie to korzyści, w postaci kolejnych otwieranych oddziałów firm z Polski i zagranicy w naszym mieście”. – mówi Edyta Wiwatowska, Prezes Zarządu Bydgoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

CEE Business Services Awards to doroczny konkurs, w którym międzynarodowe jury wybiera najlepsze organizacje, osobistości i wydarzenia z branży BPO/SSC. Specjalne wyróżnienia przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie rozwoju i promocji sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Pełen wykaz organizacji i miast wyróżnionych we wszystkich kategoriach konkursu można sprawdzić na stronie CEE Business Services Summit & Awards.

(BARR)

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe