Kolejne spotkanie w sprawie inwestycji w mieście

  • 26.03.2021, 14:29
  • KB
Kolejne spotkanie w sprawie inwestycji w mieście UMB
Do 21 maja trwają konsultacje, w których mieszkańcy wskazują kolejność realizacji zadań finansowanych z budżetu miasta w kolejnych latach.

Wśród 15 propozycji znalazła się rozbudowa stadionu Polonii oraz budowa biegunarium i kolejki wąskotorowej w Myślęcinku. Wytypuj swoich trzech faworytów na http://www.bydgoszcz.pl/wybieraMY. Zapraszamy na kolejne spotkanie online.

We wtorek, 30 marca o godz. 16.30 zapraszamy wszystkich mieszkańców na naszego miejskiego Facebooka. Porozmawiamy o przyszłości inwestycji, a konkretnie o rozbudowie stadionu Polonii Bydgoszcz i rozwoju funkcji rekreacyjnych w Myślęcinku. To propozycje, które znalazły się na liście piętnastu konsultowanych właśnie zadań. Podczas spotkania, w którym weźmie udział Prezes Polonii Bydgoszcz Jerzy Kanclerz, zastępca prezydenta Michał Sztybel, oraz przedstawiciele LPKiW Myślęcinek przedstawimy szczegóły tych dwóch inwestycji i ich stopień zaawansowania. Odpowiemy na przesłane pytania, na które czekamy pod adresem: [email protected].

Spotkanie online „WybieraMY najważniejsze inwestycje: Stadion Polonii, rekreacja w Myślęcinku” :
30 marca (wtorek), godz. 16.30, www.facebook.pl/bydgoszcz.pl

Konsultacje w sprawie najważniejszych inwestycji trwają od 22 marca do 21 maja br. Spowodowane są ograniczeniem środków dla samorządów przez niekorzystne zmiany w prawie krajowym oraz wydatkami związanymi z sytuacją epidemiczną. Oznaczają zmiany w wieloletnich programach inwestycyjnych wszystkich dużych miast, w tym Bydgoszczy. Konsultacje ​mają zasięg ogólnomiejski, są skierowane do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Swoje opinie mieszkańcy mogą wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/wybieraMY.

W ramach konsultacji prowadzona jest seria spotkań online dla mieszkańców na Facebooku Bydgoszcz.pl, w których do dyskusji o każdej inwestycji zapraszamy ekspertów i przedstawicieli strony społecznej.

Pełne opisy wszystkich projektów znajdują się TUTAJ.

Pierwsze spotkanie online w konsultacjach odbyło się we wtorek 23 marca, o godz. 16.30 z udziałem skarbnika miasta Piotra Tomaszewskiego i zastępcy prezydenta Michała Sztybla. Na spotkaniu rozmawialiśmy o konieczności dokonania wyboru kolejności miejskich inwestycji, która wynika z ograniczeń finansowych miasta spowodowanych COVID-19 oraz niekorzystnymi zmianami w prawie krajowym. Relacja TUTAJ.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe